Партизан Београд vs Нови Београд

vs

Извештај

Трећа утакмица А групе Балканске СРЛ Нови Београд – Партизан донeлa  нам је окршај две екипе, које се боре за сам врх табеле и пласман у плејоф. Оба клуба у свом дебију у Балканској лиги, савладали су Витез. Партизан са 66-10, а Нови Београд са 30-10. Знало се да је улог на данашњој утакмици велики, јер онај ко тријумфује данас, обезбедиће већ након два кола, пласман у плејоф. Ни поражени не губи све шансе, јер му остаје нада да ће победом над Радничким из Ниша остварити пласман и наставити борбу за прву титулу Балканског клупског шампиона. Зато не чуди што су обе екипе извеле готово најјаче саставе.

Домаћи су се на почетку одлично држали, а у 15. минуту есејем Никше Унковића дошли су у вођство од 4-0. Стефан Новаковић је пропустио прилику да ово вођство повећа. Црно бели су одмах узвратили, тако што је есеј у следећем нападу постигао Душан Милутиновић. Џавид Јашари је за разлику од колеге на другој страни био прецизан, па су гости први пут дошли у вођство од 6-4. „Пацови“ су имали снаге и узвратили су десет минута касније, и то са играчем мање, јер је у 23. минуту Атанас Тримчески зарадио жути картон. Есеј за Нови Београд постигао је Никола Радивојевић. Стефан Новаковић је овај пут био прецизан, па је резултат гласио 10-6 за домаће. Одговор Партизана уследио је у 34. минуту, када су црно-бели преко Бранка Чарапића изједначили резултат на 10-10. Јашари је у додатном шуту на гол био непрецизан, а исти резултат остао је и до краја првог полувремена.

Нови Београд - ПартизанДруго полувреме утакмице Нови Београд – Партизан у потпуности је припало гостима, који су у овом делу утакмице постигли 7 есеја, и решили питање победника. Серију је отпочео Перо Маџаревић у 45. минуту. Четири минута касније и Владимир Милутиновић се уписао у листу стрелаца. Ова двојица играча су се до краја утакмице уписала у листу стрелаца још по једном. Поред њих есеје су постигли Дарио Абидиновић, Владо Кушић и Никола Србљанин. На крају Нови Београд – Партизан 10-48.