Соко Врање vs Дорћол Београд

vs

Извештај

Утакмица Соко Врање – Дорћол, био је сусрет између досад једине непоражене екипе у овој сезони и рањеног шампиона, који је нанизао серију пораза. Врањанци досад нису осетили горчину пораза у Б групи, а њихов други сусрет са Дорћолом, био је права провера тренутних достигнућа за овај клуб. Пре утакмице предпостављало се да би други проблем Дорћолу могао да буде и чињеница да је у протеклих недељу дана превалио скоро 3.000 километара како би одиграо две утакмице. Ипак, умор се није осећао на играчима Дорћола, и они су лакше него што се очекивало савладали Соко са 60-10.

Утакмица Соко Врање – Дорћол је већ била решена у првом полувремен. Након првог дела Дорћол је водио са 26-2. Почетак другог полувремена донео је наду домаћима. Са два сејеја у 43 и 48 минуту домаћи су се примакли на 26-10, али је Дорћол тада додао гас и до краја постигао још 6 есеја, за коначних 60-10.

Након овог тријумфа, „Паукове“ за две недеље очекује окршај у полуфиналу Купа Србије против Црвене звезде. Биће то добра прилика да вишеструки шампион спасе сезону, и покуша да се дочепа бар пехара намењеном освајачу Купа Србије. Ипак, то ни мало неће бити лако, јер се црвено-бели налазе у одличној форми. Такође мора се имати на уму, да је то само пола обављеног посла, јер победника сусрета Дорћол – Црвена звезда у финалу чека бољи из другог полуфиналног пара Раднички Ниш – Партизан.