Земунски „Змај“ јачи од вождовачког!

zmaj-vozdovacНа помоћном стадиону ФК Земуна синоћ је одиграна заостала утакмица Треће лиге Првенства Србије за сениоре између домаћег Змаја и Вождовца.  По хладном и на моменте кишовитом времену победа од 34-18 (18-12) је заслужено припала Змају, који је са ова два бода побегао са последње позиције на табели, где је остао Полицајац, као једина екипа без победе у лиги.

Сам почетак утакмице припао је „Змајевима“ са Вождовца. Већ у трећем минуту Лазар Мићић звани „Обеликс“ се прошетао кроз домаћу одбрану, разгрнувши противничке играче као његов „имењак“ Римске легионаре, за водство од 6-0. Узвратио је Божић у 11 минуту, а „натурализовани Земунац“ Славиша Зекић након успешног претварања поравнао резултат на 6-6.Само два минута касније Златан Садиковић је пројурио као брзи воз кроз одбрану Вождовца и донео предност земунцима од 12-6. У 18 минуту уследио је одговор „Змајева“ са Вождовца преко који преко Сергеја Деветка (есеј) и Мићића (гол) поново поравнавају резултат на 12-12. Ипак, домаћи су отишли на полувреме са минималном предношћу, јер је у 23 минуту Игор Блајић постигао трећи есеј за Змај 18-12.

devetakВећ у 43 минуту Сергеј Деветак и Мићић су поново поравнали резултат на 18-18. Изгледало је да ће утакмица бити неизвесна до краја, али је Змај у 51 минуту поново дошао у водство преко Немање Молосављевића. Вождовац поново креће у иницијативу али не успева да поентира. У 60 минуту након досуђеног казненог ударца за Вождовац на њиховој половини, лопта из шута не одлази у аут, већ до брзоногог Александра Радовановића, који прво хвата поклон лопту, а затим постиже есеј из последњег напада. Испоставило се да је ово био одлучујући тренутак утакмице, јер су домаћи до краја постигли још два есеја и лагано привели утакмицу крају.

РЛК Вождовац

ЗМАЈ ЗЕМУН – ВОЖДОВАЦ 34-18 (18-12)

Земун 16.10.2013, ФК Земун помоћни терен, гледалаца 100, судија: Радослав Новаковић.

ЗМАЈ ЗЕМУН: Танасковић, Радовановић 4 поена (есеј 60 мин), Бајић , Садиковић 8 поена (есеји 14 и 68 мин) Маџаревић, Милановић, Зекић 10 поена (гол 5/6), Нинковић, Блајић 4 поена (есеј 23 мин), Божић 4 поена (есеј 11 мин) Денчић, Гајић, Молосављевић 4 поена (есеј 51 мин) Резерве: Јуришић, Јовановић, Рељић, Ковачевић.

ВОЖДОВАЦ: Вукелић, Мора, Аврамовић, Милановић, Јовићић, Булајић, Мићић 10 поена (есеј 3 мин, гол 3/3), Гашевић, Живковић, Никола Станковић, Марко Станковић, Деветак 8 поена (есеји 18 и 43 мин), Царичић, Резерве: Александар Дивац, Љубиша Дивац, Караџић.