Руси надлетели „Орлиће“

DSC_0045Кадетска репрезентација Србије изгубила је данас од селекције Русије са 10-34 (6-10). Утакмица је одиграна на Ади Циганлији пред око 150 гледалаца. Наши репрезентативци пружили су снажан отпор далеко искуснијим Руским играчима. Селекција Русије састављена је од игача са Московске рагби лига академије. Интересантно је да ће током боравка у Београду селекција Русије одиграти и једну рагби 15 утакмицу против екипе КБРК-а.

Почетак утакмице протекао је у међусобном одмеравању снага на средини терена све до 12 минута када је Малчанов пробио нашу одбрану и довео госте у водство. Бураков је успешно извео шут на гол и повећао водство на 6-0. Само два минута касније Батјујев је постигао други есеј за Русе и повећао водство на 10-0. Након ово шока наши репрезентативци су поново успоставили теренску равнотежу, а после продора Томислава Стоиљковића (есеј) и гола Николе Мајкића у 26 минуту резултат је смањен на 6-10.

Почетком другог полувремена гости повећавају водство, након два есеја Мешерекова и два гола Буракова на 6-22. Србија у 42 минуту есејем Рајка Трифуновића смањује резултат на 10-22. До краја Московљани постижу још два есеја (Кузњејев и Батјујев) а Бураков је оба пута прецизан у шуту на гол, за коначних 10-34.

СРБИЈА  У16 – СЕЛЕКЦИЈА РУСИЈЕ У16       10-34 (6-10)

Београд, Ада Циганлија, Стадион: са вештачком травом, Гледалаца 150. Судија: Филип Милановић,(Београд) помоћници: Новаковић (Београд), Попшогоровић (Панчево)

СРБИЈА: Томислав Стоиљковић 4 поена (есеј 26 минут), Драган Ђурић, Кујурина, Трифуновић 4 поена (есеј 42 минут) Гашевић, Младеновић, Становјевић, Станојковић, Мајкић 2 поена (гол 26 минут) Јовановић, Вукашин Стоиљковић, Михајловић, Стошић (шут 0/1) резерве: Трифковић, Ђорђевић, Марковић, Милан Ђурић.

РУСИЈА: Васиљев, Черњишев, Чувадин, Тарасенков, Максимов, Хохлов, Кулушев, Машихин, Зубков, Костијев, Слатковскки, Никитин, Бураков 10 поена (шут 5 од 7) резерве: Кузњејев 4 поена (есеј 52 минут), Мешереков 8 поена (есеји 34 и 40 минут), Спасов, Батјујев 8 поена (есеј 14 и 59 минут), Малчанов 4 поена (есеј 12 минут).