Енглези лако са Немцима

DSC_0006Другог дана РЛЕФ фестивала младих, Енглескае селекција Мидланд лако је савладала репрезентацију Немачке са 88-2 (40-0). Енглези су до победе дошли са пола снаге, не умарајући се много али и то је било довољно за више него убедљиву победу. Репрезентативци Немачке били су очигледно уморни од јучерашњег окршаја са Србијом и једва су дочекали крај утакице.

Већ у другом минуту један од најбољих играча гостију Рис Нидмен пробио је одбрану гостију. Он је просто „разнео“ двојцу Немачких играча и постигао  први од своја 4 есеја. Даље су се есеји за селекцију Мидланда ређали као на траци. Укупно их је било 18. Резултат би био много убедљивији да су Енглези мало озбиљније приступали шуту на гол. Њихов први шутер Џек Пирс шутирао је само прва 4 шута, а затим су се на позицији шутера опробала готово половина екипе, неки вероватно и по први пут у животу на званичној утакмици. Због тога је проценат шута врло лош 8 од 18, само 45%. Немци су до јединих поена дошли шутем и то у првом минуту наставка. Оно што су јуче одлично радили, чували лопту у нападу, данас им уопште није полазило за руком. На прсте једне руке могу се набројати комплетирани напади. Умор је учинио своје, руке и ноге нису слушале баш најбоље, и лопта је много пута испала, што су Енглези немилосрдно кажњавали.

Clipboard01

ЕНГЛЕСКА – НЕМАЧКА    88-2 (40-0)

Беорад, Ада Циганлија, гледалаца 100, Судија: Милош Милинковић, помоћници Филип Милановић, Радослав Новаковић.

ЕНГЕСКА: Пирс 10 поена (1 есеј, шут 3/5), Грегори 6 поена (1 есеј, шут 1/1), Калкун (шут 0/1), Мекензи  4 поена (есеј), Вајт 10 поена (2 есеја, шут 1/1), Маркс 6 поена (1 есеј, шут 1/4), Фробишер (шут 0/3), Бал, Бромлеј 8 поена (2 есеја), Хенс 4 поена (1 есеј), Џонс, Слатер, Нидман 18 поена (4 есеја, шут 1/1). Резерве: Робертс, Шепард 2 поена (шут 1/1), Флак 12 поена (3 есеја), Мастер 8 поена (2 есеја, шут 0/1).

НЕМАЧКА: Селингер 2 поена (гол – шут 1/1), Кишха, Глитцлер, Полте, Клајн, Мајер, Махаловни, Ретвиц, Дензер, Јансен, Милер, , Хаинл. Бахман.