Мидланд ипак први

A001Јуниорска репрезентација Србије до 18 година у финалу РЛЕФ-овог фестивала младих изгубила је данас са 20-4 (14-0) од Енглеске селекције Мидланда. Утакмица је одиграна на стадиону са вештачком травом на Ади Цианлији пред око 300 гледалаца. И поред велике борбености и пожртвовања наших репрезентативаца, прво место је заслужено припало гостима из Енглеске.

Већ у четвртом минуту гости пасом освајају простор и креирају ситуацију два на један, коју крило Сем Чалклин завршава есејем. Наши покушавају одмах да узврате али Енглеска одбрана успешно отклања све претње. У 19 минуту поново Чалклин прави одличан продор и постиже свој други есеј на утакмици. Овај пут Џек Пирс је прецизан у шуту на гол, тако да гости воде са 10-0. Само 5 минута касније Чалклин поново продире по нашој десној страни и постиже свој трећи есеј за водство од 14-0.

У 31 минуту долази до непотребног кошкања већег броја играча обе екипе, а судија Новаковић показује

Непотребно кошкање

жути картон капитену Србије Урошу Радуловићу који је био иницијатор гужве.

Иако смо друго полувреме стартовали са играчем мање, „Орлићи“ су сатерали госте на њихову половину и константно притискали. Есеј је просто висио у ваздуху, али су се играчи Мидланда  одлично бранили. Пуних 14 минута трајала је наша опсада испред есеј простора гостију. Тек тада Енглези по први пут прелазе на нашу половину терена, а одмах затим Конор Слатер постиже четврти есеј.  Један од организатора игре Енлеза, Џо Фробишер, шутнуо је лопту након петог обарања, али је она уместо A006напред отишла уназад. До лопте је срећно дошао Слатер, који је затим оптрчао нашу успавану одбрану, овај пут на левој страни. Џеку Пирсу није било тешко да постигне свој други гол за ново водство од 20-0.

И поред убедљивог водства гостију наши играчи се нису предавали. Поново је уследила опсада противничког есеј простора, али и период игре са пуно грешека, на обе стране. Коначно у 70 минуту је одбрана гостију капитулирала. Након једног шута једног од наших организатора игре Александра Павловића на лопту у противничком есеј простору се бацају Лазар Мићић и Андреј Мора, а овај последњи је хвата пре него што је она прешла преко линије мртве лопте и постиже први и једини есеј за Србију. Урош Радуловић није био прецизан у шуту за још два поена, па је коначан резултат 20-4.

A002И поред пораза наши играчи оставили су врло добар утисак. Очигледно је да се ради о једној талентованој генерацији којој недостају утакмице да би се развили у праве играче. И то управо овакве утакмице, са противником који је за нијансу јачи. Зато су оваква такмичења пут погодак и треба да их буде што више.

СРБИЈА – ЕНГЛЕСКА МИДЛАНД   4-20 (0-14)

Београд, Ада Циганлија, Стадион са вештачком травом, гледалаца 300, Судија: Радослав Новачковић, помоћници: Харис Дајч, Урош Црнчевић (сви Београд). Жути картон: Урош Радуловић (Србија) 31 минут.

СРБИЈА У18: Мора 4 поена (есеј 70 минут), Стојановић, Ченгај, Караџић, Томић, Павловић, Марковић, Деветак, Мићић, Радуловић, Милочић, Кнежевић, Влаховић Резерве: Димитријевић, Здравковић, Вукановић, Костадиновић.

ЕНГЛЕСКА МИДЛАНД У18: Кокс, Мекензи, Чалклин 12 поена (3 есеја 4, 19, 24 минут), Пирс 4 поена (шут 2/4), Вајт, Маркс, Фробишер, Шепард, Бромлеј, Бал, Џонс, Флак, Слатер 4 поена (есеј 50 минут) Резерве: Хиамс, Мастерс. Грегори, Робертс.