Нерешено најпоштеније

ZajednickaСелекције Београда и Москве данас су пред око 50-так гледалаца на стадиону СЦ Инге одиграли занимљиву утакмицу, која је завршена нерешено 18-18. Први део утакмице, репрезентативци Београд решили су у своју корист са 18-12. Београд је преко Стоиљковића (есеј) и Вукановића (гол) дошао у водство у 13 минуту од 6-0. У 20 минуту Марко Миолчић постигао је други есеј за Београд, а Стефан Вукановић је поново био прецизан за 12-0. Када је малобројна публика очекивала да ће домаћи додати још гаса и нанети убедљив пораз гостима, дошло је до несхатљивог пада у игри, што су упорни Руси знали да казне. Есејима Буракова у 24  и Никитина у 27 минуту,  као и головима Буракова, гости су изједначили на 12-12. Један од бољих у редовима домаћих био је Томица Стоиљковић који је у 29 минуту постигао свој други есеј, а трећи за Београд. Стефан Вукановић био је поново непогрешив у шуту, тако да су домаћи отишли на одмор са предношћу од 18-12.

У другом полувремену, развила се права рововска борба. Оба тима више пажње посветила су одбрани, тако да је тешко било доћи у позицију да се постигне есеј. У 46 минуту Лука Милатовић добио је жути картон. Предности играча више Московљани користе и у 53 минуту преко Мешерчкова (есеј) и Холхова (гол) поравнавају резултат на 18-18. У последњем минуту Стефан Вукановић је покушао да донесе побеу Београду, шутирајући казну са скоро 40 метара, али је лопа отишла неких метар два поред гола,.

БЕОГРАД – МОСКВА    18-18   (18-12)

Београд, стадион: СЦ Инге, гледалаца 50, Судија: П. Милановић, помоћници: Марковић, Бевања. жути картон: Лука Милатовић (Београд) 46 минут.

БЕОГРАД: Мора, Аврамовић, Милатовић, Младеновић, Трифуновић, Стоиљковић 8 поена (2 есеја 13 и 29 минут), Вукановић 6 поена (шут 3/4) Предојевић, Станисављевић, Митровић, Јовановић, Миленковић, Миолчић 4 поена (есеј 20 минут) Резерве: Недић, Ђорђевић, Гашевић, Марковић.

МОСКВА: Снеов, Кузњецов, Тарасенков, Чувирин, Чернишов, Мешерчков 4 поена (есеј 53 минут), Хохлов 2 поена (шут 1/1), Зубков, Максимов, Кулешов, Васиљев, Слатковит, Батуев. Резерве: Бураков 8 поена (есеј 24 минут, шут 2/2), Малчанов, Никитин 4 поена (есеј 27 минут), Машикин, Костилев.