Puno sreće na Svetskom kupu Italijo!

imagesourceSeniorska ragbi 13 reprezentacija Srbije, izgubila je u subotu 14.09.2013 godine od reprezentacije Italije u Esteu sa 32-20. Utakmica je odigrana u okviru Evropskog ragbi 13 šampionata koji se igra za prelazni štit.  Sama utakmica nije imala neki takmičarski značaj jer se već pre ove utakmice znalo da je Rusija osvojila trofej, a da se u niži rang seli Nemačka. Ipak, za obe reprezentacije ovo je bila odlična provera trenutnih vrednosti. To je posebno značajno za Italiju, koja će za nešto vise od mesec dana učestvovati na Ragbi 13 Svetskom Kupu, koji počinje 26.10.2013 u Engleskoj i Velsu. Italija je do završnice stigla upravo pobedom na završnom turniru u Beogradu, prošle godine, kada su Azuri iza sebe ostavili Liban, Rusiju i Srbiju.

Trener Italije Pol Brodben (Paul Broadben)  za današnju utakmicu izveo je kombinovani sastav bez nekolicine NRL mega zvezda koji igraju u Australiji, ali sa čak 9 profesionalaca iz Engleskih  i Francuskih klubova. Utakmica je posebno bila značajna za preostalu devetoricu igrača iz Italijanske lige, jer je praktično bila poslednja provera za njih.

Italija je došla u vodstvo od 6-0 u 5 minutu, nakon odličnog kontra napada i eseja krila Lezinjana Christophe Calegari, i šuts koji  je uspešno izveo još jedan profesionalac iz Francuske Remi Fontana koji nastupa za Karpentra.

Rano vodstvo nije uplašilo naše igrače, koji su hrabro nastavili da sprovode u delo zamisli stručnog štaba na čelu sa Markom Jankovićem. Nakon dobre akcije i šuta u 20 minutu Marko Ćuk je postigao esej za Srbiju, a kapiten Vukanović promašio pretvaranje za izjednačenje.

Samo tri minuta kasnije, u 23 minutu  Gioele Celerino  je postigao esej u sam ćošak, i povećao vodstvo Italije na 10-4, a Fontana je ovaj put bio neprecizan u šutu.

Srbija je došla do izjednačenja od 10-10 posle odličnog prodora Stevana Stevanovića, i pretvaranja Vojislava Dedića u 37 minutu.

Bukvalno u poslednjem minutu prvog poluvremena treći esej za Italiju je postigao Christophe Calegari i najavio da će biti prava noćna mora za našu odbranu. Fontana je po drugi put promašio pretvaranje, pa su Italijani na odmor otišli sa vodstvom od 14-10.

U drugom poluvremunu, ponovo je Christophe Calegari nezaustavljiv.   Fintom šuta u šestom napadu baca našu odbranu na pogrešnu stranu, stvorivši idealanu šansu Peneu, kome nije bilo teško da postigne esej u 45 minutu.

Tri minuta kasnije Stevan Stevanović postiže svoj drugi esej na današnjoj utakmici i smanjuje vodstvo na 20-14, jer je Vojislav Dedić promašio dodatni šut za dva poena.

U 58 minutu Boskolo je postiga još jedan esej za domaćina,  a samo tri minuta kasnije i Lepori. Kod oba eseja opet je tu nešto „muljao“ Calegari. Pins je oba putu izveo uspešno šuteve i rezultat je  32-14.

U 78 minutu Srbija preko Marka Ćuk, koji  postiže svoj drugi esej na utakmici i Vojislava Dedić, uspešno izvoden šut na gol,  smanjuje rezultat na konačnih 32-20.

I pored poraza naši igrači su pružili odličan otpor reprezentaciji koja je izborila plasman na završnicu Svetskog kupa. Činjenica je da iz utakmice u utakmicu Orlovi igraju sve zrelije, i da će ovaj tim tek pokazati svoje prave domete. Do starta Svetskog kupa, Italija će imati još samo jednu utakmicu I to 19.10.2013 godine, kada će se u Salfordu sastati sa reprezentacijom Engleske.

Italijo, srećan put na Svetski Kup. Čuvaj nam se, i znaj da se vidimo dogodine!

ITALIJA – SRBIJA 32-20 (14-10)

Stadion Augusteo u Esteu. Gledalaca 600,

Poeni za Italiju: Eseji: Calegari (6, 39), Celerino (24), Peens (45), Boscolo (58), Lepori (61) Golovi: Fontana 1/2, Peens 3/4

Poeni za Srbiju: Eseji: Cuk (19, 78), Stevanović (36,48), Golovi: Vojislav Dedić 2/3, Vukanovic 0/1

ITALIJA: Fabrizio Ciaurro, Richard Lepori, Christophe Calegari, Ivan Barani, Riccardo Scandurra, Remi Fontana, Chris De Meyer, Chris Vitaliani, Ray Nasso, Cedric Prizzon, Gioele Celerino, Giovanni Franchi, Jonathon Marcinczak, Michele Verardi, Gert Peens, Simone Boscol, Drake Muyodi

SRBIAJA: Miloš Zogović, Mihailo Bošković, Miloš Ćalić, Marko Milenković, Marko Ćuk, Vojislav Dedić, Dalibor Vukanović, Lazar Živković, Vladislav Dedić, Dejan Lukenić, Vladica Nikolić, Stevan Stevanović, Stefan Nedeljković, Igor Vratnjan, Žarko Kovačević, Mirko Božović, Pero Madžarević