Млади нејаки за Војску

Војска Србије - Србија до 20 година
Војска Србије – Србија до 20 година

Репрезентација Војске Србије у рагбију 13 и млада репрезентација Србије у рагбију 13 у среду, 26. јуна 2013. године у 12.00 сати на атлетском стадиону у склопу Војне академије, пред око 200 гледалаца одиграли су тест утакмицу. За обе репрезентације ово је била последња провера пред важна међународна такмичења. Репрезентације Војске Србије путује данас (четвртак 27.06.2013 у 10.30 ЈАТ) на војно Првенство Света у рагбију 13, које се игра у Колчестеру, Велика Британија, од 27. јуна до 14. јула 2013. године.

Младој репрезентацији Србије (играчи до 20 година, рођени1993 и 1994 године), ово је била припремна утакмица за предстојећи приајтељски сусрет са сениосрком репрезентацијом Чешке, који се игра у суботу 29, јуна 2013. године у Вклабију у Чешкој Републици. И млади крећу данас пут Чешке, и то аутобусом, а полазак је заказан у 23.00 сата испред Вазнесенске Цркве у Београду.

Тренери Марко Јанковић (Војска Србије) и Владан Кикановић (млада репрезентација Србије), могу биити задовољни приказаним, резултат је био 40:18 (полувреме 24:6) за Војску Србије.

Војска је кренула снажно од првог минута, тако да је Ћук већ у трећем минуту донео водство од 4-0, а Срећковић претворио за 6-0. Млади узвраћају у 13 минуту преко Штрбца (есеј) и Дедића (гол) поравнавају резултат на 6-6.У 21 минуту Самарџић поново доводи Војску у водство а Срећковић је поново прецизан у шуту за 12-6. Пред крај првог полувремена, као да је младима понестало даха, што војници користе и есејима Цојића и Тајсића уз два гола Срећковића одлазе на одмор са лепом предношћу од 24-6.

У 44 минуту Тајсић постиже свој други есеј на утакмици а Срећковић по први пут промашује шут на гол, тако да је резултат 28-6. У 49 минуту Стошић постиже други есеј за младу репрезентацију, а Дедић је поново прецизан и смањује резултат на 28-12. Седам минута касније, Срећковић постиже есеј, а затим и гол, за 34-12. У 65 минуту Мађаревић постиже трећи есеј за младе, а Дедић поново непогрешив за 34-18. Коначан резултат поставио је тандем војске Перовић (есеј) и Срећковић (гол) у 78 минуту 40-18.

Спремни за искушења - Репрезентативци Војске Србије
Спремни за искушења – Репрезентативци Војске Србије

ВОЈСКА СРБИЈЕ – СРБИЈА ДО 20 ГОДИНА     40:18 (24:6)

Београд, 26.06.2013, Атлетски стадион у кгугу Војне Академије, Гледалаца 200, Судија: Радослав Новаковић

ВОЈСКА СРБИЈЕ: Сретен Дражовић, Срећко Дражовић, Тајсић, Ћук, Самарџић, Перовић, Срећковић, Јовић, Сташин, Младеновић, Савић, Јовановић, Илић, Резерве: Радисављевић, Ристић, Попадић,Цојић, Панчић, Живков, Ступар

СРБИЈА до 20 година: Штрбац, Садиковић, Бајић, Радивојевић,Грубишић, Дедић, Стошић,Стојменовић, Милановић, Ракић, Петровић, Ђорђевић, Мађаревић Резерве: Кнежевић, Балабан

Јован Вујошевић у име Рагби 13 федерације Србије истакао је: „Рагби 13 федерација Србије неизмерно се захваљује Министарству одбране Републике Србије, Министру одбране господину Александру Вучићу, Војсци Србије, начелнику Генералштаба Војске Србије, генералу Љубиши Диковићу, Војној академији Војске Србије, начелнику генерал-мајору Младену Вуруни и посебно одсеку за војни спорт Војне академије, предвођеним пуковником Драганом Ђинијем, потпуковником Драганом Тодоровим и старијим водником Гораном Чегаром. Такође дугујемо неизмерну захвалност Војсци Велике Британије, која је омогућила смештај без надокнаде за нашу репрезентацију, Амбасади Велике Британије у Републици Србији, која је финансирала авионски превоз до Лондона, као и компанији Харисон и господину Марк Харисон-у, који је спонзор опреме наше репрезентације. Напомињемо да је и Министартсво омладине и спорта, кроз буџетски фонд помогло реализацију овог програма.“