Чешка боља од „Орлића“

Czech R. vs. Serbia U20Млада репрезентација Србије (играчи до 20 година роћени 1993 и 1994 године) поражена је у Врхлабију од Чешке резултатом 28:22 (18-14). Домаћин, који је играо са сениорском репрезентацијом и са 20 играча, јер се припрема за финалну утакмицу РЛЕФ Европског бовла против Норвешке водио је током целе утакмице, али су му „Орлићи“ стално дували за врат.

Чеси, која је физички знатно доминантнија од нашег тима од самог старта кренули су силовито. Напади домаћих су се ређали један за другим, док је трема и бучна домаћа публика (било је присутно око 200 гледалаца) „оковала“ наше игаче. То су искористили домаћи и повели са 6-0. Тек после водства домаћина наши играчи су се ослободили притиска, а затим преко Лазар Грубор постигли и свој први есеј. Ипак домаћи остају и даље у водству, јер нисмо претворили шут на гол. То користе Чеси  да са два есеја дођу до двоцифрене предности. Есеј Бошка Марковића за тренутак поново спушта мањак на 6 поена, али се убрзо предност домаћих поново пење на 10 поена разлике. У завршници првог дела игре, Перо Маџаревић постиже трећи есеј за наше наде, док Филип Стошић успешном реализацијом шута за додатне поене, поставља коначних 18:14 за Чешку у првом делу игре.

Czech R. vs. Serbia U20 pic3Почетак другог полувремена, у могоме је личио на прво. Чеси диктирају темпо, и долазе до новог есеја. Када се чинило да ће домаћи „одлепити“ , наши играчи крећу на „све или ништа“. Одличномм игром у средишњем делу другог полувремена, најпре преко Немање Бајића, а потом и Александра Радовановића, наш тим долази на „-2“. На жалост, „Орлићи“ нису имали снаге за потпун преокрет. Чести у 79 минуту постижу још један есеј за коначних 28:22 и мора се рећи заслужену победу.

Тренер Владан Кикановић, сумирајући постигнуто, истакао је да су играчи испунили очекивања стручног штаба, и да се нада да ће овај тим до краја године одиграти још коју утакмицу, јер се ради о вредним и талентованим момцима у које треба улагати.

На крају, треба истаћи одличну организацију утакмице, као и врло гостољубивог домаћина, који је за наше играче обезбедио освежење и пре и после утакмице. Једино што није било добро су две, на први поглед лакше повреде, скочног зглова Пере Маџаревића и Владислава Дедића. Наша репрезентација се данас враћа кући.