Србија боља од Италије!

1045231_10200809907003922_1850444731_nЈуниорска репрезентација Србије до 18 година,  данас од 14.00 сати одиграла је тест утакмицу против репрезентације Италије у Естеу. Одличном игром, која је  изненадила све присутне на стадиону, наши јуниори су заслужено савладали Италију са 26-10 (10-6).

1010303_10200809909523985_1601731126_nНаши репрезентативци постигли су шест есеја и то: Лазар Мићић 10 и 48 минут, Вук Кнежевић 33 минут, Лука Караџић 40 минут, Вук Станојевић 56 и Миодраг Томић 58 минут. Од 6 шутева на гол искористили смо само један и то у 10 минуту Урош Радуловић.

Дејан Шкарић један од тренера репрезентације Србије до 18 година овако је прокоментарисао утакмицу: Наши момци су контролисали утакмицу од старта. Италијани су нам пар пута припретили у првом полувремену, али смо одлично одиграли одбрану. У другом полувремену је уз одбрану прорадио и напад, тако да смо утакмицу сигурно привели крају и заслужено победили.

1044920_629859860358106_1196762403_nИТАЛИЈА – СРБИЈА       10-26 (6-10)

Есте, 06.07.2013, Стадион у Естеу, Гледалаца 200

СРБИЈА: Андреј Мора, Миодраг Томић, Никола Ђурић, Лука Караџић, Милош Ђорђевић, Младен Ранђић, Славко Марковић,Сергерј Деветак, Лазар Мићић, Урош Радуловић, Игор Јовичић, Милан Чобановић, Милош Костадиновић Резерве: Вук Станојевић, Владимир Димитријевић, Вук Кнежевић, Веселин Царичић.

Након данашње утакмице, наши репзерентативци ће одлегати утакмице полуфинала Италијанског плеј офа. Пут Београда кренуће сутра ујутру.

По повратку у Србију, играћи ће добити неколико дана одмора, док ће стручни штаб имати пуно посла да одреди кандидате који ће на летњи камп перспективних спортиста, као и на припреме за РЛЕФ турнир који ће се од 13 до 19.08.2013 године одржати у Београду, а на коме поред Србије учествују репрезентације Немачке, Украјне и селекција Енглеске.