Црвена Звезда – Дорћол 50-20

У дербију последњег кола, који је одлучивао о првом месту и директном пласману у финале плејофа, Црвена Звезда је сигурном игром лако стигла до тријумфа и важних бодова. Црвено бели су од првог тренутка били много конкретнији од ривала и на крају тријумфовали са 50-20. Био је то трећи тријумф Звезде ове сезоне у до сада четири одмеравања са Дорћолом. Дорћолцима је ове сезоне припала само једна победа.

Дорћол је наступио у тренутно најбољем саставу без двојице Далибора, Вукановића и Самарџића, али са репрезентативцима Стефаном Недељковићем, Радованом Тајсићем, Стеваном Стевановићем, Алексом Радићем, Рељом Петровићем али и неким младим играчима. Ипак, како каже народна пословица, несрећа никад не долази сама, тако су проблеми за донедавног вишеструког шампиона почели да се гомилају већ након 5. минута. Стефан Недељковић је обновио побреду бутног мишића, али је популарни „Сајла“ стегао зубе и буквално на једној нози одиграо преко 70 минута. Притом је чак успео да постигне и један есеј за свој тим.

Наравно, то није могло да спречи канонаду црвено-белих који су по општем утиску око 100 гледалаца пропустили прилику да љутом ривалу нанесу још тежи пораз. Поготово након што је средином другог полувремена ауторитативни судија Милош Милинковић након једног кошкања Милоша Костадиновића (Црвена Звезда) и Мирка Божовића (Дорћол) показао  екс-репрезентативцу Србије црвени картон. У расподели картона боље је прошао Костадиновић који је добио жути картон, док је горопадни Божовић уз картон добио и пријаву, па му следи дужи одмор, од најмање две недеље.