Дорћол Београд vs Партизан Београд

Партизан Београд vs Дорћол Београд

Партизан је данас на стадиону ФК Херој Полет у Јајинцима савладао Дорћол са 50-12 (24-0). Био је то трећи овосезонски пораз “Паукова” у сусретима са црно-белима ове сезоне. Овом победом Партизан се пласирао у финале Купа Србије. За две недеље, црно-бели ће покушати да по други пут подигну трофеј нашег најстаријег такмичења. Ривал у финалу биће им Црвена звезда која је у другом полуфиналу савладала Радничи из Ниша са 94-10.

Рагби лига клуб Партизан наставља са добрим играма против Дорћола.

Партизан Београд vs Aris Eagles RLC Athens

Партизан Београд vs Црвена Звезда Београд

још један Вечити дерби Звезди. То би у неколико речи био најкраћи извештај са трећег овосезонског одмеравања снага између Партизана и Црвене звезде. Црвено бели су по трећи пут тријумфовали и тако наставили свој победнички низ ове сезоне. Звезда од почетка сезоне није осетила горчину пораза. Партизан је пружио солидну партију, али су црвено бели фуриозним стартом стигли до предност коју црно бели нису успели да надокнаде.

Последња утакмица првог дела Прве Лиге Србије одиграна је 22.04.2018 године на стадиону ФК Херој Полет у Јајинцима. Био је то сусрет између Партизана и Дорћола, који је одлучивао о томе коме ће од ова два клуба припасти друго место. Обе екипе су се пласирале у Супер Лигу Србије, али овај дуел  је важан, због тога што одлучује ко је у тој лиги стартовати са два односто са једним бонус бодом.

Рагби клуб Партизан био је данас поново сигуран и још једном савладао некада неприкосновеног шампиона Дорћол.

Коначна табела првог дела Прве лиге Србије

Прва лига Србије А група 2018

Полуфинале плејофа Партизан – Дорћол припало је црно-белима са 64-12. Партизан је у директном дуелу до ногу потукао актуелног шампиона и практично му одузео титулу. Црно бели су од самог старта кренули силовито и већ у 5. минуту дошли у вођство есејем Бранка Чарапића. Дорћол је узвратио 7. минута касније преко Андреја Море који је постигао есеј, а Стефан Вукановић је поравнао резултат на 6-6 успешно изведеним шутем на гол. У 14. минуту Драган Ђурић је постигао есеј, а Џавид Јашари успешно извео претварање и поново довео црно-беле у вођство, овај пут од 12-6. У 18 минуту трећи есеј за Партизан постигао је Драган Јанковић. Исти играч уписао се у листу стрелаца само три минута касније и повисио вођство на 22-6. У 30. минуту Бранко Чарапић је постигао свој други есеј и повећао предност на 28-6. До краја првог полувремена Дорћол је постигао још један есеј, а потом и гол. Свих 6 поена дао је Стефан Вукановић и смањио вођство Партизана на 28-12.

Полуфинале Плеј офа Партизан - ДорћолВећ у првом минуту наставка Бранко Чарапић је постигао свој трећи есеј на утакмици. Шест минута касније по трећи пут у листу стрелаца уписао се и Драган Јанковић. Затим се пробудио и најбољи стрелац сезоне, Владимир Милутиновић који је постигао два есеја у 50. и 60. минуту. Предност домаћих вртоглаво је расла, да би у 65. минуту износила 64-12. У тим тренутцима почело је велико невреме. Киша која је падала већи део првог полувремена, прешла је у прави пљусак, праћен олујом. По јаком пљуску и ветру било је немогуће нормално наставити утакмицу, највише из безбедносних разлога. Због тога је судија Славиша Зекић у консултацији са делегатом прекинуо сусрет у 73. минуту.

Партизан ће се у финалу Првенства Србије, за две недеље састати са Црвеном звездом у борби за титулу. Дорћол се већ сада опростио од титуле, али ће “Паукови” већ овај викенд имати прилику за реванш, јер ће се са Партизаном састати у полуфиналу Балканске Супер Лиге.

Партизан Београд vs Раднички Београд

Утакмица 3 кола Супер лиге Србије Партизан – Раднички Београд завршена је убедљивом победом црно-белих од 90-16. Партизан је током целе утакмице био апсолутно супериоран. Црно бели су постигли укупно 16 есеја и 13 претварања, за своју овосезонску најубедљивију победу. Раднички се трудио свим силама. Постигли су Ново Београђани 3 есеја и 2 претварања, укупно 16 поена, али то је било недовољно да би се озбиљније угрозио овогодишњи освајач Купа Србије.

Партизан је од 32 минута играо са 12 играча, јер је судија Славиша Зекић оправдано показао црвени картон Лео Додићу. Он је након једног оштрог старта Стефана Новаковића над Владимиром Милутиновићем, сам узео правду у своје руке, па је због ударања противничког играча зарадио искључење. Новаковић је кажњен жутим картоном. Бројчана предност коју су гости имали готово цело друго полувреме није много утицала на стање на терену.

Дорћол Београд vs Црвена Звезда Београд

Утакмица 3 кола Супер лиге Србије Дорћол – Црвена звезда требала је да буде још један велики дерби између два наша нај трофејнија клуба. Требала је али на жалост није јер је екипа Дорћола предала утакмицу без борбе.  Рагби 13 велики дерби Дорћол – Црвена звезда тако по други пут, први пут то се догодило 2009 године, када су рагбисти Црвене звезде предали утакмицу без борбе. Овај пут након 8 година Дорћол им се реванширао. На овај непопуларан потез, руководство Дорћола се одлучило како би до краја сезоне колико толико сачувало играчки потенцијал, јер имају пуно повређених играча. Како ова утакмица апсолутно ништа није одлучивала, јер је Црвена звезда већ раније обезбедила прву позицију у плеј офу, а Дорћол ће у полуфиналу играти против Партизана, практично ће предаја проћи без консеквенци за вишеструког шампиона.

Партизан Београд vs Раднички Ниш

Match Partizan Belgrade vs Radnicki Nis was last in  regular part of Balkan Super Rugby League first season.

Рагби 13 дерби Партизан – Дорћол отворио је јесењу сезону сусретом два клуба чија одмеравања снаса су обележили и крај пролећне сезоне. У предходна три ососезонска сусрета, још увек актуелни шампион Дорћол је добио један, а црно-бели забележили  две победе. Свакако, за Партизан је најзначајније да је добио онај сусрет у финалу Купа Србије, јер су тако црно-бели дошли до свог првог великог трофеја у сениорској конкуренцији. За Дорћол је свакако значајно да је добио последње одмеравање снага са Партизано. Ова подеба “Паукова” од 30-24 омогућила је Дорћолу да јесен дочека у најквалитетнијој групи Супер Лиги Србије, и продужи им наду да могу и ове године да сачувају круну у Првенству Србије.

Данашњи меч одигран је по хладном и кишовитом времену, што је свакако било освежење након тропски врелог већег дела јула и августа. Оба тима наступила су без неколицине стандардних првотимаца, али то није утицало ни на игру, а ни на крајњи резултат. Партизан је кренуо силовито и већ након 20-так минута црно-бели су повели са 10-0. Есеје за црно-беле су постигли Владимир Милутиновић и Никола Србљанин.  У 28 минуту Владимир Милутиновић постигао је свој други есеј на утакмици, а у последњем минуту првог полувременеа и трећи. У 31 минуту ветеран Иван Митић постигао је есеј за Дорћол, а Стефан Вукановић претворио и ублажио водство домаћих. Висок ниво игре црно-бели су задржали до краја првог полувремена које су решили у своју корист са 22-6.

Друго полувреме Партизан је наставио у истом ритму. Црно-бели су одмах на почетку постигли есеј и повели са 26-6. Стрелац је поново био неухватљиви Владимир Милутиновић. Дорћол је узвратио десетак минута касније и смањио резултат на 26-12. Други есеј за “Паукове” постигао је Никола Пештерац. Овај есеј Дорћола као да је пренуо домаће, па су додали гас и дошли у водство до 44-12 што је на крају био и коначан резултат утакмице. Есеје су Партизан су постигли Владо Кушић (два) и Жарко Ковачевић.

Треће овосезонско одмеравање снага у Првенству Србије, између Партизана и Дорћола припало је “Пауковима”. Партизан  је у првом полувремену био бољи ривал, и убедљиво решио тај део игре у своју корист са 20-10, али није успео да одржи тај ритам до краја. Кренимо редом.

Од самог старта Партизан је кренуо силовито. Видело се да су црно-бели силно мотивисани и да желе по други пут у финале плејофа. Већ у 5. минуту Жарко Ковачевић је постигао први есеј за домаће, а Џавид Јашари био прецизан у шуту за вођство Партизана од 6-0. Гости су узвратили у 11. минуту. Есеј је постигао Огњен Доцић, а Далибор Вукановић није био успешан у додатном шуту на гол, па је Партизан и даље био у вођству, овај пут са 6-4. Наредних 20 минута развила се права рововска борба. Низале су се  акције једна за другом, али су одбране биле на висини задатка, тако да је резултат остао непромењен све до 31. минута, када је Владимир Милутиновић постигао други есеј за Партизан. Џавид Јашари овај пут није био прецизан, па су црно-бели повели са 10-4.

Само два минута касније, Дорћол је поравнао резултат. Есеј за “Паукове” постигао је капитен Далибор Вукановић, који је био прецизан и у шуту, тако да је резултат након пола сата игре био поново нерешен 10-10. Ово изједначење као да је додало нову снагу играчима Партизана, који су до краја првог полувремена постигли два есеја у 36. минуту Маџаревић и у 39. Србљанин. Јашари је по други пут био прецизан тако да се на одмор отишло са предношћу Партизана од 20-10.

Алексић, Србљанин и Душан Милутиновић

Партизан је на старту другог полувремена постигао свој пети есеј на утакмици и повећао вођство на 24-10. Чинило се да је трећи овосезонски тријумф над Дорћолом на помолу. Тако нису мислили играчи Дорћола, пре свих Алекса Радић који је у 46. минуту постигао трећи есеј за госте, и смањио вођство Партизана на 24-16. Одговор Партизана уследио је четири минута касније. Млади Михајло Илић није могао да пожели лепши деби за први тим. Искористио је једну смушеност одбране гостију и повисио предност Партизана на 28-16.

Након овог есеја играчи Дорћола су жустро протестовали код судије Милоша Милинковића сматрајући да је пре постизања есеја направљен прекршај. У тим протестима најгласији је био капитен Далибор Вукановић, који је зарадио жути картон. Расправу је наставио и након тога, али је Милинковић имао “разумевања” и показани  жути картон сматрао за  довољну казну.  Неколико минута расправе са судијом и излазак Далибора Вукановића на хлађење од 10 минута, као да су препородили Дорћол. Од тог тренутка гости су постали много агресивнији, више су желели тријумф, док је Партизан изгубио онај жар који је красио његову игру 50 минута. Дорћол у 57. минуту са играчем мање на терену постиже есеј преко Реље Петровића. У одсуству Вукановић, шут на гол изводи Стеван Стевановић, прецизно и смањује вођство Партизана на само 6 поена разлике 28-22.

Стеван Стевановић

У 60. минуту Душан Милутиновић је након  једне гужве добио жути картон због ударања противника, тако да су у тим тренуцима обе екипе имале по 12 играча на терену. Вукановић се вратио након два минута, а Дорћол је, за разлику од Партизана, знао да искористи предност играча више. Стеван Стевановић је постигао есеј у 65. минуту, а Далибор Вукановић био прецизан, па је резултат по трећи пут на утакмици био поравнат 28-28. Само минут пре него што ће се Душан Милутиновић вратити у игру, Дорћол је постигао још један есеј. Стрелац је био Андреј Мора, а Далибор Вукановић поново непогрешив па Дорћол по први пут долази у вођство 34-28. Од 71. минута, када је успостављена бројчана равнотежа на терену па све до краја утакмице, црно-бели су се свим силама трудили да изједначе и поново дођу у вођство. У 79. минуту Драган Јанковић је постигао есеј за Партизан, али Џавид Јашари није био успешан у шуту за додатна два поена, па је Дорћол дошао до тријумфа.

Џавид Јашари

Стадион: Фк Херој Полет Јајинци, гледалаца: 100, Судија: Милош Милинковић (Београд), помоћници: Кикановић Владан (Београд), Зекић Славиша (Нова Пазова). Жути картони: Далибор Вукановић Дорћол 51′ минут, Милутиновић Душан Партизан 60′ минут.

Партизан Београд – Дорћол Београд

На самом старту видело се да је Дорћол силно мотивисан да се реваншира црно-белима за пораз из првог дела. “Пауковима” би победа над Партизаном, легла као мелем на “љуту рану” након трећег пораза од Црвене Звезде ове сезоне. Зато не чуди што је Дорћол боље отворио утакмицу и повео у 7. минуту преко  Стефана Вукановића. Његов брат и капитен Дорћола Далибор Вукановић  који се недовољно опорављен од повреде вратио у тим у кључној утакмици лигашког дела првенства, био је успешан у шуту на гол, па су гости повели са 6-0. Након тога, када се очекивало да “Паукови” наставе у истом ритму, као да је нека невидљива сила повукла кочницу па је до краја првог полувремена  виђена само једна екипа – Партизан. Црно бели су есејима Војиновића (два), Ковачевића и Србљанина стекли огромну предност од 20:6 на полувремену.

Пољуљани још увек актуелни Шампион Србије Дорћол се у наставку буди и прави преокрет, стрелци су били Радић, Миланко и Стефан Јовановић за вођство од 22:20 у 51. минуту меча. Црно-бели брзо одговарају есејем Кушића, а затим другим есејем репрезентативца Николе Србљанина који је испоставиће се био кључни играч за коначан исход. На 12 минута до краја Милош Миланко још једном поентира и смањује предност на 32:28, али потом није више било промене резултата.

Тако је Партизан осигурао друго место на табели и са Дорћолом ће у полуфиналу плејофа које се игра почетком новембра имати предност домаћег терена. Подсетимо, Црвена Звезда је прошлог викенда осигурала прво место на крају лигашког дела шампионата и директан пласман у плејоф. Актуелни првак, Дорћол, тек ће као трећи у доигравање, иако има још један заостали меч да одигра, 18. септембра против Радничког у Нишу.

Партизан Београд vs Ташмајдан Тигрови

Овог викенда су утакмицама трећег кола Прве лиге, наставља Првенство Србије. Један од интересантнијих дуела био је сусрет између Партизана и Ташмајдан Тигрова. Партизан је у претходном колу изгубио у вечитом дербију од Црвене Звезда, и победа над Тигровима наметнула се као императив црно-белима. Не само да би повратили самопоуздање, већ и због важних бодова, како би што пре обезбедили плејоф. Тигрови су у Новој Пазови испустили победу у последњим секундама утакмице, али и нерешен резултат и први бодови били су велики стимуланс за екипу са Таша.

000_DSC0349Већ на самом почетку утакмице у 3. минуту, Партизан је преко Владимира Милутиновића дошао у вођство од 4-0. Тигрови су након овог раног вођства у наставку успоставили равнотежу, а затим и пребацили тежиште игре на половину домаћина. У 12. минуту гости есејем репрезентативца Ђорђа Гака поравнавају резултат на 4-4. Овај резултат задржао се све до 20. минута, када је још један репрезентативац Србије, овај пут у црно-белом дресу, направио прави дар-мар у одбрани гостију. Џавид Јашари у соло продору натерао је Тигрове да у једном нападу направе чак 5 промашених обарања и постигао есеј између статива, на који је сам сигурним шутем додао још два поена за ново вођство од 10-4.  Јашаријев есеј као да је био сигнал осталим играчима Партизана да могу много више па су до краја полувремена есеје постигли Војиновић, Милутиновић (по два), и Ристић. На полувреме црно-бели су отишли са сигурним вођством од 36-4.

000_DSC0358 У другом полувремену Партизан је наставио у истом темпу. У првих пет минута есеје су постигли Роналдо Битићи и Драган Јанковић. Када се очекивао наставак канонаде црно-белих, уследио је мали пад у игри домаћих, што су гости успели да искористе и у 49. (Унковић)  и 5.4 (Стаменић) постигну два есеја и два гола. Тако су гости који су због повреде зглоба Марка Грубића од 45. минута играли са 12 играча успели да смање предност на 46-16.  Партизан се након овог краткотрајног опуштања поново буди. До краја утакмице црно-бели су постигли још 5 есеја Чарапић 2, Илић, Јанковић и Јашари. И гости су преко Ивана Ивановића постигли још један есеј у 66. минуту. На крају убедљива победе Партизана од 74-20.

Партизан – Црвена звезда

По општој оцени, ово је била досад најквалитетнија утакмица у овој сезони. Рагбисти Партизана и Црвене Звезде показали су велику пожртвованост и на моменте одличну игру. Много конкретнији били су играчи у црвено-белим дресовима, који су сасвим заслужено стигли до тријумфа од 30-20 (12-8).

0112Почетак утакмице обележила је рововска борба на средини терена. Иако се екипе одлично познају, стекао се утисак да ни једна не сме да стисне “гас до даске”. Ишло се на сигурно, да се комплетира цео сет, и што је могуће више приђе противничком есеј простору. Таква слика на терену владала је све до 24. минута, када је репрезентативац Звезде Миодраг Томић, на средини терена успео да се измигољи из руку двојце противничких играча, а затим побегне одбрани црно-белих и положи лопту у есеј Партизана. Влада Дедић је био прецизан у додатном шуту на гол и црвено-бели су повели са 6-0. Одговор Партизана уследио је у 30. минуту, када је након одличне акције у којој је лопта са једне аут линије, кроз пет руку муњевито стигла до Владана Милутиновића, који је постигао први есеј за црно-беле свега метар два од друге аут линије. Из тешке позиције Џавид Јашари је промашио шут на гол, тако да је Звезда још увек имала минимално вођство од 6-4.

0114
Одлична пас игра црно-белих. Никола Србљанин у акцији. Слика: Д. Павловић

Црно-бели у тим тренутцима у потпуности преузимају иницијативу па само три минута касније из готово идентичне ситуације есеј постиже Владо Кушић. Јашари је поново непрецизан, али Партизан први пут долази у вођство од 8-6. На муци се познају јунаци, гласи народна пословица. У јеку офанзиве Партизана, Звезда успева да одоли, а у последњем минуту након соло акције и кратког шута Владислав Дедић постиже други есеј за црвено-беле. Војислав Дедић је по други пут прецизан у шуту и Звезда одлази на одмор са предношћу од 12-8.

0115Већ у првом минуту наставка Велибор Срећковић постигао је есеј за црвено-беле и тако повећао вођство гостију на 18-8. Наду црно-белима да могу нешто више да учине повратио је у 45. минуту Павле Војиновић, трећим есејем за Партизан. Јашари је по трећи пут из тешке позиције промашио шут, па је резултат био 18-12 за Црвену Звезду. У наредних 15-ак минута црвено-бели су преломили меч са два есеја која су постигли Војислав Дедић у 51. и Милош Ћалић у 57. минуту. Испоставило се да је вођство од 12-30 било недостижно за црно-беле, иако су они пред крај утакмице, постигли два есеја (Чарапић и Србљанин) али више од часног пораза 20-30 нису могли.