Раднички Нови Београд vs Соко Врање

Раднички Нови Београд vs Раднички Ниш

Рагбисти Радничког из Ниша, прошли су у полуфинале Купа Србије много лакше него што се очекивало, без борбе.

Раднички Нови Београд vs Морава Гепарди Лесковац

У првом колу Б лиге Раднички је на стадиону код Студентског града победио госте из Лесковца са 66-6. Морава Гепарди су се трудили свим силама, али више од почасних поена нису могли против расположеног домаћина.

Дорћол Београд vs Црвена Звезда Београд

Трећи овосезонски окршај Дорћола и Црвене Звезде одигран је  у недељу 12.06.2016. године у финалу Купа Србије у рагбију 13, на стадиону ФК Раднички на Новом Београду пред око 500 гледалаца.

У претходна два окршаја, учинак је био половичан, свакоме је припала по једна победа. Чини се да је слађа половина припала Звезди која је тријумфовала у Супер Купу Србије, и тако дошла до првог трофеја у овој сезони. Победа је тим слађа, када се зна да је извојевана без примљеног поена, јер је резултат био 30-0 за црвено-беле.

Дорћол се реванширао у 5. колу Првенству Србије савладавши Звезду са 44-30. Била је то игра са два различита полувремена. На старту се чинило да ће Црвена Звезда нанети још један пораз љутом ривалу, али су се у другом полувремену “Паукови” разгоропадили и више него заслужено стигли до тријумфа.

Оба клуба овогодишњу куп кампању кренула су од четвртфинала. Дорћол је на путу од финала прескочио Раднички из Нове Пазове и Нови Београд у полуфиналу. Одмеравање снага са “Пацовима” у полуфиналу било је прилично чудно и са пуно грешака на обе стране. Чини се да је Дорћол потценио лидера Друге лиге, који је био силно мотивисан да што скупље прода кожу, тако да је неочекивано, створио доста проблема вишеструком шампиону. На крају Дорћол је тријумфовао са 28-10.

Чини се да је Звездин пут до финала био тежи по противницима, али и лакши, бар по постигнутим резултатима . У четвртфиналу црвено-бели су као гости на плећа лако положили Раднички на Чаиру. Победа од 54-4 могла је да буде и убедљивија. У полуфиналу очекивао се жесток и неизвестан окршај у вечитом дербију али је Звезда тријумфом од 40-8 много лакше стигла до финала.

Миодраг Томић (црвени дрес) и Стефан Вукановић у дуелу

Данашњи “мегдан” био је права посластица за све љубитеље рагбија 13. Приказан је одличан рагби, свакако најбољи који смо ове сезоне имали прилике да гледамо. Утакмица је била у већем делу неизвесна, а на крају до пехара је дошао за нијансу бољи ривал.

Звезда је стално била у предности, а Дорћол се трудио да достигне “љутог” ривала. Дувао му је стално за врат, али, “Паукови” нису имали снаге за још један преокрет, као много пута раније. Црвено-бели су издржали све налете противника и на крају заслужено тријумфовали, прекинувши на тај начин, један од најдужих победничких низова у историји Српског спорта уопште.

Нови Београд vs Дорћол Београд

Друголигаш Нови Београд дочекао је у полуфиналу Купа Србије  Дорћол, клуб који од далеке јесени 2001 године не зна за пораз у Купу Србије. Паукови су све Куп утакмице у протеклих 15 година добили и по томе су јединствени не само у Српском рагбију 13, већ и Европским размерама јер се ради о једном од временски најдужих периода непобедивости једног клуба. Због тога ни домаћи Нови Београд није био оптерећен императивом победе. Напротив, чета Владимира Какановића изашла је на травнати терен стадона ФК Раднични код Студентског града да се надиграва, и за дивно чудо у томе је успела. Није успела да надигра Дорћол, али је до последњег звиждука судије Милинковића била равноправан партнер Дорћолу, и приредила праву спортску представу за око 100 гледалаца.

Дорћол је од самог старта кренуо силовито и већ после 5 минута водио са 10-0. Чинило се тада да ће домаћи “Пацови” претрпети праву катастрофу, али је екипа уз помоћ савета тренера Кикановића са клупе, и уз залагање оних најискуснијих, пре свих капитена Горана Јанкулоског успела да се стабилизује. Прво су се ослободили притиска Дорћола, а затим и лагано преузели иницијативу, и коначно у 25 минуту, успели и да постигну свој први есеј на утакмици преко Ђорђа Гака. Горан Јанкулоски је био прецизан у додатном шуту на гол, па је резултат био 10-6 за Дорћол. Након примљеног есеја, Дорћол није могао да повеже редове, док су домаћи били на корак од праве сензације. Ипак, до великог изненађења није дошло пре свега због неколико грешака које су у великој жељи да дођу до тријумфа направили домаћи играчи. Једну је у последљем минуту првог полувремена казнио есејем Милош Алексић за водство од 16-6.

Александар Цветковић је након соло продора и есеја у 42 минуту поново вратио неизвесност у утакмицу. Резултат је гласио 16-10 за Дорћол. Тада су гости остали прво без Владимира Станића (44 минут – жути картон) а два минута касније капитен Дорћола Далибор Вукановић је добио црвени картон. Ипак, гости су и са два играча мање успели да постигну есеј преко репрезентативца Стевана Стевановића и тако повећају водство на 22-10. Исти играч постигао је још један есеј пет минута касније и тако практично решио утакмицу.

Нови Београд: Кикановић, Мулва, Стошић,Раичевић , Хрњаз, Вишњић, Тинтор, Макоетлане, Томић, Катанић, Новаковић, Којић. Доњи ред: Цветковић, Јанкулоски, Бајрами, Грубишић, Тримчески, Рак, Џалубане

Нови Београд – Раднички Ниш

Овог викенда званично почиње Првенство Србије у рагбију 13 и то квалификационим утакмицама за попуну Прве Лиге. Прошлогодишњи првак Друге Лиге Србије Нови Београд у недељу 06.03.2016 године, на стадиону ФК Нови Београд дочекао је Радничи из Ниша. Нишлије су прошле сезоное освојиле последње шесто место у Првој Лиги Србије, па је у директном окршају са “Пацовима” пала одлука ко ће ове године да обезбеди учешће у елити.

Досадна киша која је целог дана падала у Београду, претворила је помоћни терен ФК Раднички на Новом Београду у праву мочвару. Тешки услови за игру у многоме су отежали посао играчима оба клуба, али и гледаоцима, којих је на стадиону код “Студењака” било ко 50-так. Од тога скоро половина је дошла да бодри игача Новог Београд Талибанија.

“Пацови” су се на почетку боље снашли и први успели да постигну есеј. По тешком терену није чудо што је  било  доста грешака, на обе стране. До краја полувремена гости су успели да изједначе па се на одмор отишло са резултатом 4-4.

Изузетно тешки услови за игру. Слика: Д. Павлвоић

У другом полувремену поново је Нови Београд дошао у водство, али су Нишлије по други пут успеле да поравнају резултат, овај пут на 10-10, а затим и да дођу до коначног тријумфа.