Раднички Ниш vs Црвена Звезда Београд

Црвена Звезда лако и убедљиво савладала Раднички у Нишу са 92-2. Актуелни шампион тако је наставио серију непобедивости ове сезоне и обезбедио финале плеј-офа Супер Лиге Србије. Била је то 16 победа црвено-белих у исто толико званичних мечева. Звезду до краја сезоне очекују још три утакмице. Прва већ наредне суботе у Истанбулу против Турског шампиона Кадукој-Црвена Булса.

Соко Врање vs Цар Душан Силни Параћин

Утакмица између екипа Соко Врање и Цар Душан Силни из Параћина, одиграна је данас у Нишу. Номинално домаћини Врањанци су се одлучили на овај корак, због проблема које већ дуго имају у свом граду са обезбеђењем терена за утакмице.  Био је то занимљив сусрет који је на жалост због дуплог програма и мрака на помоћном терену СЦ Чаир трајао краће од предвиђених 80 минута. Обе екипе су играле пожртвовано и снажно. Чини се да више разлога за славље имају гости из Параћина, јер су Врањанци водили три пута. Ипак на крају подела бодова је најправеднији резултат.

Соко Врање – Цар Душан Силни Параћин 24-24

Морава Гепарди Лесковац vs Црвени Кенгур

Лесковачки рагби Гепарди данас су у Нишу дочекали Црвене Кенгуре у 3 колу Б лиге Првенства Србије. Собзиром да су наступили без неколицине стандардних првотимаца, Лесковчани су пружили солидан отпор другом тиму Црвене звезде, који наступа у Б лиги под називом Црвени Кенгури. Гости су ипак од првог до последњег минута контролисали утакмицу и заслужено су стигли до убедљиве победе. Кенгури су играли посебно надахнуто у првом полувремену које су решили у своју корист са 30-4.

рагби ГепардиЈош о овој утакмици можете наћи овде

Раднички Ниш vs Дорћол Београд

Раднички Ниш vs Партизан Београд

Партизан рагби 13 клуб забележио је победу у Супер Лиги Србије на гостовању у Нишу.

Лидер Првенствена Србије, Црвена звезда са победама наставио је и у Супер лиги Србије. Звезда убедљива и силна у Нишу, где је са 56-0 савладала домаћи Раднички.

Раднички Ниш vs Tirana Rugby League Club

У недељу је Рагби 13 клуб Раднички Ниш на терену СЦ Чаир у оквиру првог кола Ц групе Балканске Супер Лиге дочекао госте из Тиране.

Раднички Ниш vs Цар Душан Силни Параћин

Последњу проверу пред старт у Балканској Супер лиги Раднички је имао данас на Чаиру. Сусрет против комшија из Цар Душан Силни из Параћина. Утакмица иако првенствена послужила је као добар тренинг пред сусрет у недељу против Тиране.

Раднички Ниш vs Морава Гепарди Лесковац

Раднички из Ниша сигурном игром освојио је два важна бода против Лесковчана. Очигледно је да екипа лагано улази у форму пред окршаје у Супер лиги Србије и Балканској Супер лиги.

Соко Врање vs Морава Гепарди Лесковац

У одложеној утакмици 2 кола Б групе Прве лиге Србије, Соко из Врања је на Велики Петак савладао Мораву Гепарди из Лесковца са 32-22. Утакмица је одиграна на помоћном стадиону СЦ Чаир у Нишу, пред око 100 гледалаца. То што је Соко победио Мораву није изненађење, јер у досадашњим окршајима Врањанци су имали пуно више успеха од Лесковачана.

Раднички Ниш vs Нови Београд

Раднички Ниш – Нови Београд заостала утакмица првог кола А групе Балканске Супер Лиге одиграна је данас на Чаиру. Ова утакмица је директно одлучивала која ће од ове две екипе наставити даље такмичење у плеј офу. Оба клуба досад су забележила по једну победу над Витезом и у директном дуелу одлучивали су ко ће се придружити Партизану, који је већ са две победе обезбедио учешће у плеј офу.

Због овога је данашњи улог за оба тима је био велики. Прво полувреме које је завршено нерешеним резултатом 4-4,  донело је изузетно интересантан и неизвестан окршај. У другом полувремену домаћи су имали много више снаге па су на крају тријумфовали са 28-10.

Након овог сусрета у А групи остала је још само једна утакмица да се одигра и то између Партизана и Радничког из Ниша. Оба клуба већ су обезбедила пласман у плеј оф са по две победе, па ће у директом одмеравању снага одлучити о томе коме ће припасти права позиција.

Табела А групе

Куп Србије Раднички Ниш – Партизан, други узастопни меч ових ривала и то поново на Чаиру. Прошле недеље ова два клуба су се састала у заосталој утакмици 5 кола А групе Прве лиге Србије. Много више успеха имали су црно-бели који су тријумфовали са 48-10. Ове недеље Нишлије су пружиле нешто јачи отпор, али је Партизан поново тријумфовао и пласирао се по први пут у финале Купа Србије.  Коначан резултат је био 26-48 за Партизан.

На почетку се чинило да неће ићи све тако лако. Обе екипе наступиле су у измењеним саставима од протеклог меча у Првој лиги Србије. Раднички је стартовао силовито и већ након 8 минута повео са 12-0. Црно бели су смањили водство домаћих у 10 минуту на 12-4, а 5 минута касније и на 12-10. Гости прву пут долазе у водство у 21 минуту и то од 16-12. На полувремену резултат је гласио 26-12 за Партизан.

Партизан је саставио са добром партијом и у другом полувремену и у 43 минуту повећао своје водство на 30-12. Домаћи су узвратили у 49 минуту, али само на кратко јер црно бели у 54 минуту постижу још један есеј за водство од 34-16. У 59 минуту Раднички поново смањује водство гостију, овај пут на 34-22. Партизан је овај пут одговорио са два есеја у 66 и 70 минуту и повећао разлику на 44-22. Домаћи у 75 минуту смањују на 44-26, а коначан резултат од 48-26 постављен је у 79 минуту.

Раднички Ниш – Партизан одложена утакмица 5 кола, имала је изузетно велики значај, поготово за Нишлије јер директно одлучује о томе ко ће од јесени играти у А групи. Радничком је била потребна победа, за миран сан, јер би  у случају пораза зависили од резултата последње утакмице између Дорћола и Партизана. На жалост домаћих навијача, црно-бели су били много бољи и нису оставили домаћима ни грам наде да могу до важних бодова. Кренули су гости силовито, постигавши први есеј већ у трећем минуту. Трудили су се домаћи да нешто више учине, али расположени гости су прво полувреме решили у своју корист резултатом 22-6. Ни друго полувреме није донело неку промену на терену. Партизан је био силан, поготово Владимир Милутиновић који је постигао 3 есеја и заједно са Џавидом Јашаријем био најефикаснији на утакмици. Милутиновић је постигао 12 поена, а Јашари 16.

Овакав исход данашње утакмице највише погодује вишеструком шампиону Дорћолу. Победа Партизана оставила је још увек трачак наде да шампион може да сачува титулу.  До краја пролећног дела остала је још једна утакмица и то између Дорћола и Партизана. У случају тријумфа Дорћола, Нишлије ће у Б групу. Ако црно-бели дођу до једног или оба б ода, Дорћол ће се већ након 6 кола опростити од титуле, и први пут неће играти у плеј офу. Оно што је свакако охрабрујуће за Дорћол, је да поново сами одлучују о својој судбини. То је велика ствар за “Паукове” и свакако велики мотив за екипу.

У четвртом колу А групе Прве лиге Србије састали су се Раднички Ниш – Дорћол а победа је припала Нишлијама, есејем у 80 минуту утакмице који је постигао Тихомир Стаменковић. Ово је прва историјска победа Нишлија, над још увек актуелним шампионом Дорћолом.

Обе екипе биле су свесне важности ове утакмице, тако да је све до 13 минута игра одвијала углавном на средини терена. Тада су гости преко репрезентативца Стефана Недељковића дошли у водство од 6-0. Стефан је најпре постигао есеја, а затим био и успешан у шуту за два поена. Раднички је узвратио најпре есејем Филипа Стошића у 24 минуту, а затим и Лазара Живковића у 31 минуту. Ђорђе Стошић је био прецизан само једном, па су домаћи на полувреме отишли са предношћу од 10-6.

Када је у 61 минуту Милош Алексић постигао други есеј за Дорћол, а Стефан Недељковић поново био прецизан и довео госте у водство од 12-10, чинило се да ће “Паукови” некако ишћупати 2 важна бода из Ниша. Како је време одмицало Дорћол је био све ближи тријумфу, али и поред иницијативе није успевао да дође до неке осетније предности, иако је имао неколико изгледних прилика. Последљу два три минута пред крај када је Андреј Мора двапут улазио у есеј простор, али није успео да положи лопту. У последњи минут Дорћол је ушао са поседом лопте, али је тај посед изгубио неких 20-так секунди пре краја утакмице. У преосталом времену домаћи су искористили то што је Дорћол играо без аријера. Одличним шутем Лазар Живковић је пребацио “зид” Дорлола и проиграо Тихомира Стаменковића, који је вероватно постигао досад највреднији есеј у историји Рагби 13 клуба Раднички.  Ђорђе Стошић је претворио за још два довта поена за коначних 16-12. Када је судија Радослав Новаковић одсвирао крај утакмице, уследило је неописиво славље домаћих играча и публике.

Овом победом Раднички је задао велику главобољу шампиону, јер у преостале две утакмице, “Паукови” немају права на грешку, уколико хоће да задрже шансу да сачувају титулу. Подсетимо, након 6 кола, последње пласирана екипа из А групе се сели у Б гупу, и наставку такмичења бориће се за пласман од 4 до 8 места. Тренутно на четвртој позицији у А групи налази се Дорћол са само 2 бода. Раднички је на трећем месту са 4 бода. Прве две позиције на табели припадају Партизану и Црвеној звезди са по 5 бодова.

У случају да након 6 кола Дорћол и Раднички из Ниша имају исти број бодова, редослед ће се одредити на основу Правилиника о одигравању рагби утакмица (члан 15 став 2) и ових критеријама:

• мањег броја негативних бодова
  • мањег броја црвених картона
  • резултата у међусобним сусретима

Уколико ни једна екипа не добије негативне поене и црвене картоне, то значи да би у том случају Дорћол био у предности, јер су “Паукови” први сусрет добили са 42-10, тако да би имали позитивну поен разлику од +28 поена.

Треће коло А групе Прве лиге Србије, донело је досад највећу сензацију. Раднички Ниш је на свом Чаиру направио оно што је до данас изгледало немогуће. Чекићари су више него заслужено победили Црвену Звезду са 24-18 (8-4) и тако стигли до првих бодова. Раднички Ниш vs Црвена Звезда досад су се састајали више пута и Нишлије никада нису осетили сласт победе. Најближе су били прошле сезоне, када су такође на Чаиру пружили изузетну партију, али је на крају Звезда тријумфовала са 28-16.

У данашњу уткамицу домаћи су ушли силно мотивисани. Већ у 5. минуту Михајло Јовић је довео Нишије у вођство од 4-0, које се није променило ни након неуспешно изведене трансформације Филипа Стошића.  Да су домаћи решени да оставе срце на терену било је јасно од самог почетка. Када је Стефан Јовановић у 25. минуту удвостручио предност домаћих упалио се црвени аларм код гостујућих играча. У шуту на гол овај пут је био непрецизан Ђорће Стошић па су “Чекићари” водили са 8-0. Прошлогодишњи освајач Купа Србије и шампиони

Слика: Facebook/vparisov

Србије из 2014. пробудио се пред крај првог полувремена. Есеј за црвено беле постигао је најмлађи играч на терену, Аустралијанац Броди Фини. У одсуству стандардног шутера, капитена Војислава Дедића, улогу шутера преузео је његов брат Владислав, али је он био непрецизан, па се на одмор отишло резултатом 8-4 у корист Радничког.

Када је на почетку другог полувремена, у 42. минуту, Црвена Звезда преко Милоша Зоговића постигла есеј и изједначила резултат на 8-8, многи су помислили да је то крај надама домаћина о тријумфу на Чаиру. Ипак, офанзива гостију трајала је кратко, и иницијатива се поново сели на страну “Чекићара”. Ђорће Стошић поново је вратио осмех на лица домаћих навијача есејем у 56. минуту. У 68. минуту Стефан Арсић наговестио је тријумф домаћих, али је само минут касније, наду гостима вратио Рајко Трифуновић својим првим есејем на утакмици.  Стефан Арсић постигао је свој други есеј на утакмици у 75. минуту, и довео свој тим на корак од тријумфа. Поново је узвратио Рајко Трифуновић у 78. минуту, након чега су се црвено бели примакли на 24-18. Ипак, у преосталих два минута Црвена Звезда није успела да надокнади минус од 6 поена, па је победа више него заслужено припала домаћој екипи. Остаће жал и за грешком Николе Васића који је након продора кроз одбрану Радничког којим је освојио око 70 метара терена у 70. минуту, дошао на сам центар есеја и у свом прослављању уместо да рутински положи лопту у есеј простор, она му је због немара испала из руку.

Овом победом Нишлије су закомпликовале ситуацију на табели. Након непотпуног трећег кола на првом месту је Партизан са 3 бода али и утакмицом мање, Звезда је на другој позицији са 3 бода, Дорћол је на трећој позицији са 2 бода и такође утакмицом мање. Четврти је Раднички из Ниша са 2 бода. Друга утакмица овог кола између Партизана и Дорћола одложена је због председничких избора и биће одиграна за две недеље.