Црвена звезда – Партизан 50-24

Плеј оф

Црвена звезда је данас успела до одбрани титулу у сениорској конкуреницији победном над вечитим ривалом Партизаном са 50-24. Ипак Звезда је до четврте титуле Првака Србије дошла много теже неког што то резултат на семафору по завршетку утакмице показује. Играли су црно-бели одлично скоро цео сат. Прво полувреме Партизан је решио у своју корист са 18-16.

Дарио Абидиновић деовео је Партизан у водство већ у трећем минуту

Партизан је одлично отворио утакмицу. Дарио Абидиновић је већ у трећем минуту довео црно беле у водство од 4-0, које је након успешно изведеног шута на гол Џавида Јашарија повећано на 6-0. Видело се у тим тренутцима да су играчи Партизана силно мотивисани да прекину серију пораза у сусрету са вечитим ривалом. Црвена звезда је успела да и поред раног водства ривала сачува мирноћу и узврати у 9 минуту преко Вука Штрбца. Милош Зогвоић је успешно извео шут на гол па је резултат у 10 минуту поравнат 6-6. Само пет минута касније Милош Зоговић направио је соло продор од преко 90 метара и довео Црвену звезду по први пут у водство од 12-6. Актуелни шампион је у 24 минуту након одличне акције коју је завршио талентовани Валентино Миловановић стигао до осетније предности од 16-6. Изгледало је у тим тренутцима да се игра Партизана као и много пута ове сезоне распада под налетима Црвене звезде и да су црвено-бели ушли у свој препознатљив ритам којим већ пуне две сезоне мељу своје ривале на домаћој сцени.

Одбрана Партизана зауставља одличног Аустралијанца Данијела Вотсона

Али овај пут Владо Кушић је у 28 минуту вратио црно-беле у игру. Искусни репрезентативац Србије који се полако враћа у форму након операције менискуса постигао је други есеј за свој клуб, а Јашари је поново прецизан па се Партизан примакао на 16-12. Коначан резултат у првом полувремену поставио је Душан Милутиновић у 40 минуту. Јашари је по трећи пут прецизан на Партизан успева да након дугог времена добије полувреме против Звезде и то са 18-16.

Нема пролаза за црно-беле

У другом полувремену развила се права рововска борба на терену. Обе екипе смењивале су се у налетима, али резултат се није мењао све до 53 минута када је Матеј Бајић успео да поново доведе Црвену звезду у водство, овај пут од 22-18. Радост црвено-белих трајала је само два минута јер је Немања Манојловић својим есејем поново вратио егал ситуацију 22-22 али је предност на страну Партизана вратио Џавид Јашари успешно претворивши додатни шут на гол из веома тешке позиције. Партизан по трећи пут води на утакмици 24-22. Рајко Трифуновић у 60 минуту узвраћа и Звезда поново води са 26-24. Нови трећи повратак Црвене звезде као да је потпуно одсекао играче Партизана, који постају све нервознији. То Звезда користи и у 64 минуту Предрага Кеглић повећава предност Звезде на 32-24. У 72 минуту Рајко Трифуновић постиже свој други есеј на утакмици и практично решава питање победника. У истом минуту и Никола Србљанин због приговора добија жути картон а звезда води са 38-24. Није Звезда дуго имала бројчану предност на терену јер је судија Радослав Новаковић у 75 минуту показао жути картон и Милошу Зоговићу. Ипак, било је јасно да су се црно-бели већ предали и потпуно помирили са поразом, тако да у последња два минута Војислав Дедић постиже два есеја за коначан тријумф од 50-24 и четврту звездину титулу.

Црвена звезда – Партизан 50-24 (16-18)

Београд 17.11.2019. Првенство Србије, Финале плеј офа. Стадион: СЦ Инге. Гледалаца: 150. Судија: Радослав Новаковић (Београд). Помоћници: Стефан Стаменић, Ђорђе Дивић (оба Београд). Жути картон: Никола Србљанин (Партизан 1953) 71 мин. Милош Зоговић (Црвена звезда) 75 мин.

Поени за Црвену звезду: 9 есеја: Вук Штрбац 10 мин, Милош Зоговић 15 мин, Валентино Миловановић 24 мин, Матеј Бајић 53 мин, Предраг Кеглић 64 мин, Рајко Трифуновић 60 и 72 мин, Војислав Дедић 79 и 80 мин. Голови: Милош Зоговић 5/7, Натан Тапе 1/1, Вук Штрбац 1/1.

Поени за Партизан 1953: 4 есеја: Дарио Абидиновић 3 мин, Владо Кушић 28 мин, Душан Милутиновић 40 мин, Немања Манојловић 55 мин. Голови: Џавид Јашари 4/4.

Црвена звезда: Милош Зоговић, Валентино Миловановић, Велибор Срећковић, Данијел Водсон, Рајко Трифуновић, Владислав Дедић, Војислав Дедић, Слободан Манак, Вук Штрбац, Натан Тапе, Матеј Бајић, Предраг Кеглић, Александар Ђорђевић. Резерве: Урош Матриновић, Марк Пулен, Марко Јанковић, Денис Ченгај.

Рагби лиг клуб Црвена звезда. Шампион Србије за 2019 годину

Партизан 1953: Драган Јанковић, Немања Манојловић, Никола Србљанин, Велибор Карановић, Бобан Јанковић, Бранко Чарапић, Александар Павловић, Дарио Абидиновић, Михаило Илић, Михаилоло Стоиљковић, Душан Милутиновић, Владо Кушић, Џавид Јашари. Резерве: Вања Ненадовић, Јасмин Бибић, Стефан Миленковић, Душан Ђирковић.