Дорћолу још један дерби!

Рагбисти Дорћола данас су у дербију јесењег дела Првенства Србије за сениоре савладали Црвену звезду са 32-24 (16-10). Утакмица је одиграна на стадиону ФК Дорћола пред око 250 гледалаца. Црвена звезда је поново пружила солидну партију, али то није било довољно да се дугогодишња традиција прекине. Црвено-белима је припао почетак утакмице. Два пута су  водили са 6-0 и 10-4, али је полувреме ипак припало Дорћолу са 16-10.

Већ у другом минуту Слободан Манак је довео госте у водство. Играчи у црвено-белим дресовима три пута су пробили одбрану шампиона за нешто мање од 30 секунди, а корпулентни Манак само је био егзекутор одличне акције. Звезда је у тим тренутцима била полетна, а Дорћол пасиван, поготово у одрбани. Играчи Звезде лако су освајали простом и готово да су у сваком нападу узимали бар по 10 метара. Око 15 минута домаћи коначно успевају да зауставе нападе гостију, и прелазе у контра офанзиву. Стефан Недељковић шутива једну високу лопту у последњем нападу, а одбрана гостију лоше реагује, тако да Дорћол долази поново у посед лопте и има нових пет напада на свега 20 метара од есеја противника. У трећем нападу Стеван Стевановић добија лопту у пуном трку испред есеја, а тада је немогуће задржати га, тако да је Дорћол смањио на 4-6. Тај резултат је остао и након претварања, јер је Далибор Вукановић био непрецизан. Десеет минута касније Владимир Дедић повећава водство Звезде на 10-4, али је само три минута касније резулат изједначен. Један пас Манака на средини терена завршава у рукама Стефана Недељковића, који је просто неухватљив за све играче Црвене звезде и без проблема полаже лопту у центар. Вукановић је овај пут прецизан, па су нокон 28 минута обе екипе на почетку. Звезда се некако опоравила од шока, успела је да игру пребаци на полувину противника, чак и да дође до линије есеја, али не и преко. У 37 минуту Мирко Божовић преокреће резултат, из једне не баш тако изгледне прилике. Након једног продора Далибора Вукановића, Божовић из плеј-д-бола, креће у нови напад, али прави варку и уместо да дода лопту завлачи ка есеју. Тројцу противника који су били око њега просто разгрће или носи са собом, све док није пао у есеј и донео прво водство Дорћолу. Како је то изгледало можете погледати на овом снимку

У другом делу Дорћол је задржао иницијативу, и сигуном игром чувао стечену предност. Предност домаћин повисио је Недељковић у 46 минуту, али је Звезда поново у игри након есеја Милоша Чалића, само три минута касније. У 56 минуту Живановић постиже четврти есеј за Звезду, али је Воја Дедић непрецизан у последња три претварања па домаћи и даље имају предност од 22-18. Дорћолл у 62 минуту поново бежи на 10 поена разлике, након трећег есеја Недељковића и претварања Далибора Вукановића 28-18. Звезда је  успела да се у 65 минуту примакне на 28-24 након есеја Владице Николића, али не и даље. Један од искуснијих у тиму Дорћола Иван Митић, практично је есејем у 74 минуту решио питање победника.

Утисак је да су пресудиле велике грешке које су гостујући играчи направили и просто поклонили водство домаћима. Очигледно је то био велики ударац за играче Звезде, од кога се они нису опоравили све до краја утакмице.. Дорћол је од 76  минута играо са играчем мање, јер је судија Милош Милинковић показао  Дајч Димитрису  жути картон али ни то није помого, па се утакмица завршила  . Како је све то изгледало у другом делу можете погледати овде

Према оном што су показала оба тима, не само на данашњој утакмици већ и у досадашњем делу сезоне, јасно је да ће се исти противници наћи и у великом финалу за неколико недедеља. На жолост, сви су изгледи да ће оно проћи без Велибора Боће Срећковића, који се данас повредио. Према

Велибор Боћа Срећковић у продору - Издржао Британце, Ново зеланђане и Аустралијанце
Велибор Боћа Срећковић у продору – Издржао Британце, Ново зеланђане и Аустралијанце

првим лекарским извештајима у питању је кључна кост, па је за Боћу највероватније ова сезона завршена. Заиста штета јер се ради о одличном играчу.

ДОРЋОЛ – ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 32-24 (16-10)

Београд, 19.10.2013, ФК Дорћол, гледалаца 250, Судија: Милош Милинковић (Београд), делегат Давид Бакић, (Београд) жути картон: Димитрис Дајч (Дорлоћ)  76 минут , неспортско понашање.

Поени за Дорћол: есеји 6, С. Стевановић 15 мин, С. Недељковић 28, 46 и 62 мин, М. Божовић 37 мин, И. Митић 74 мин, голови Д. Вукановић 4/6.

Поени за Црвену звезду: есеји 5, С.Манак 2 мин, Вл. Дедић 25 мин, М. Чалић 49 мин, М. Живановић 56 мин, В. Николић 65 мин, голови: Во. Девић 1/4, Зоговић 1/1

ДОРЋОЛ: Дититрис Дајч, Стефан Вукановић, Марко Ћук, Иван Митић, Никола Варгаш, Мирко Божовић, Далибор Вукановић, Радослав Новаковић, Никола Влаховић, Дејан Лукенић, Стеван Стевановић, Урош Радуловић, Стефан Недељковић, Резерве: Милан Чобановић, Вук Миладиновић, Вук Кнежевић, Јован Вујошевић.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Милош Зоговић, Небојша Живановић, Драган Васиљевић, Петар Милановић, Милош Чачић, Војислав Дедић, Велибор Срећковић, Слободан Миленковић, Владимир Дедић, Ивица Ђорђевић, Слободан Манак, Владица Николић, Иван Ђорђевић Резерве: Вук Штрбац, Марк Пулен, Никола Ђурић, Стефан Гајић.