Нишлије дошле до првих бодова

20130324_Novi Beograd - Nis 22-28У последњој утакмици 2 кола Првенства Србије за сениоре, Нови Београд је у Земуни поражен са 22:28 од Ниша. Гости су до тријумфа дошли сасвим заслужено, постигавши 7 есеја, док су домаћи постигли 4. За разлику од Новог Београда где је Кикановић успео да погоди 3 шута на гол, шутер Нишлија Живковић је промашо свих 7 трансформација.

Утакмица је одиграна на помоћном терену ФК Земуна са вештачком травом, под рефлекторима, пред око 100 гледалаца. Домаћи су кренули силовито и већ у 5 минуту есејем Адама Павловића и голом Владана Кикановића повели са 6:0. Гости одмах узвраћају преко Саше Генчића у 8 минуту и смањују на 6:4. Лазар Живковић у 24 минуту постиже други есеј за госте и доводи их у водство од 6:8. У 32 минуту Милан Ракић постиже трећи есеј за Ниш, и повећава водствно на 6:12.  На одмор се отишло ипак са нерешеним резултатом 12:12 јер је Нови Београд преко Антонића и Кикановића изједначио у 37 минуту.

Почетак другог полувремена поново је припао домаћој екипи, која је у 42 минуту преко Раичевића (есеј) и Кикановића (гол) поново прешла у водство од 18:12. Станковић је у 45 минуту узвратио и смањио на 18:16, а Миленковић у 50 минуту поново доводи госте у водство са 18:20.  У 61 минуту Миленковић постиже свој други есеј на утакмици, као и Живковић у 69 минуту и повећавају водство на 18:28. До краја домаћин је успео да у 76 минуту преко Тинтора смањи на коначних 22:28. Сви напори Новог Београда да у финишу преокрену резултат остала су бер резултата.

Терен: ФК Земун, помоћни терен, Судија: Р. Новаковић, Делегат Борислав Михајловић

НОВИ БЕОГРАД: Антонић (4), Раичевић (4), Шмидлинг, Максимовић, Сарачевић, Кикановић (6 поена, 3 х 2 – шут 75 %) Милетић, Павловић (4), Јанкулоски, Хрњез, Тинтор (4), Тримчевски, Стошић резерве: Галић, Вирц, Грубишић, Пантелић,

НИШ: Миленковић (8), Станковић (4), Милинковић, Живковић (8 – шут 7х0 0%), Радовановић, Костић, Коцић, Генчић (4), Филиповић, Ракић (4), Поповић, Миловановић, Вучковић. резерве: Пантић, Милошевић, Милојковић