Раднички Ниш – Црвена звезда 12-42

Куп Србије

Црвена звезда, одбранила Куп Србије! Црвено-бели су данас у Нишу на терену СЦ Чаир пред око 150 гледалаца савладали домаћи Раднички са 42-12 (12-6). Данашњом победом Звезда је по трећи пут дошла до трофеја у Купу Србије, а други пут заредом.

„Чекићари“ су пружили солидан отпор, поготово у првом полувремену када су најпре у 15. минуту дошли у вођство есејем Милоша Тамбурића и голом Ђорђа Стошића. Звезда ипак до краја првог полувремена успева да прекрене резултат и да на одмор оде са предношћу од 12-6. Кључни људи тог преокрета били су репрезентативци Александар Ђорђевић и Војислав Дедић. Њих двојица су били и најзаслужнији за коначан тријумф црвено-белих и сигурно је да међу њима треба тражити и играча утакмице.

Раднички Ниш – Црвена звезда 12-42 (6-12)

Ниш, 26.05.2019. Стадион: СЦ Чаир. Гледалаца: 150. Судија: Радослав Новаковић (Београд). Црвени картони: Раднички Ниш (Стефан Јовановић 58′ мин, Александар Илић 80′ мин.) Црвена звезда (Милош Зоговић 80′ мин).

Поени за Раднички Ниш: 2 есеја – Милош Тамбурић 15′ мин, Лазар Живковић 58′ мин. Голови: Ђорђе Стошић 2/2.

Поени за Црвену звезду: 7 есеја – Александар Ђорђевић 23′, 44′ и 80′ минут, Војислав Дедић 35′ и 67′ минут, Петар Милановић 53′ мин, Даниел Вотсон 63′ минут. Голови: 7/7 – Милош Зоговић 1/1, Војислав Дедић 5/5, Владислав Дедић 1/1.

Раднички Ниш: Стефан Јовановић, Ђорђе Стефановић, Стефан Арсић, Бојан Анђелковић, Милош Тамбурић, Милош Миљковић, Ђорђе Стошић, Александар Илић, Милош Сташин, Александар Стошић, Марко Миленковић, Михајло Јовић, Лазар Живковић. Резерве: Иван Пантић, Марко Ђук, Марко Тодоровић, Бојан Јекић.

Пласман у финале Купа Србије је досад највећи успех клуба из Ниша

Црвена звезда: Милош Зоговић, Илија Крстић, Никша Унковић, Петар Милановић, Никола Ђурић, Стефан Николић, Владимир Дедић, Стефан Недељковић, Вук Штрбац, Слободан Манак, Данијел Вотсон, Матеј Бајић, Александар Ђорђевић. Резерве: Војислав Дедић, Велибор Срећковић, Нејтан Тапе, Џек Трелакор.