Radnički Niš – Radnički Novi Beograd 32-38

U derbiju začelja Super Lige Srbije ragbisti Radničkog sa Novog Beograda podeli su imenjaka iz Niša sa 38-32 (16-14). Bila je to vrlo zanimljiva utakmica dve po kvalitetu vrlo izjednačene ekipe. Pobeda je danas pripala gostima, ali isto tako da su domaći imali malo više sreće i koncentracije u odlučujućim trenutcima, ne bi se moglo reći da bi u tom slučaju njihova pobeda bila nezaslužena. U prvom poluvremena domaći igrači su konstantno bili u vodstvo, ali su ih gosti stalno stizali, da bi ih u 37 minutu esejem Atanasa Trimčeskog i golom Stefana Novakovića i prestigli. Rezultatom 16-14 u korist Radničkog Novi Beograd završeno je Prvo poluvreme.

Drugo poluvreme domaći su počeli furiozno i sa dva eseja Jović i Arsića u 51 minutu došli do prednosti od 24-16. Kada se očekivalo da domaći igrači dotuku grogiranog protivnika, proradio je tandem gostiju Vučićević – Andrić, što je uz precizne šuteve Stefana Novaković bilo dovoljno za trijumf gostiju.

“Pacovi” su praktično ovom pobedom zacementirali treću poziciju u Super Ligi Srbije, jer su u prolećnom delu takođe bili bolji od Radničkog iz Niša. Ostala im je i teorijska šansa da u narednom kolu u direktnom okršaju sa Crvenom zvezdom pokušaju da stignu do plej ofa. Realno, šanse za to su im male, ali nada postoji.

Tabela Super Lige Srbije nakon 4 kola:

RB.KlubUTPONEIZPRB
1.Partizan 1953 Beograd4310180-707
2.Crvena zvezda Beograd4211190-905
3.Radnički Novi Beograd420296-1624
4.Radnički Niš400474-2180

Radnički Niš – Radnički Novi Beograd 32-38 (14-16)

Stadion: SC Čair, teren sa veštačkom travom. Igrano bez prisustva publike. Sudija: Radoslav Novaković (Beograd)

Poeni za Radnički Niš: 7 eseja – Ilić Nikola 8 i 79 min, Arsić Stefan 18, 51 i 70 min, Živković Lazar 34 min, Jović Mihailo 44 min, Golovi 2/7 (Živković Lazar, Ćuk Marko)

Poeni za Radnički Novi Beograd: 7 eseja – Andrić Marko 15, 60 i 75 min, Vučićević Dušan 28, 54 i 65 min, Trimčeski Atanas 37 min, Golovi 5/7 (Novaković Stefan)

Radnički Niš: Stefanović Đorđe, Ilić Nikola, Arsić Stefan, Ilić Luka, Pantić Ivan, Pulen Mark, Miljković Miloš, Кržalić Đorđe, Stamenković Lazar, Stošić Aleksandar, Jović Mihailo, Ristić Velibor, Živković Lazar. Rezerve: Milić Aleksandar, Đorđević Veljko, Ćuk Marko, Đorđević Marko.

Radnički Novi Beograd: Vuk Tomić, Aleksa Živojinović, Nenad Drulović, Marko Jugović, Velemir Gašević, Atanas Trimčeski, Marko Jakovljević, Lazar Nastić, Darko Stošić, Ivan Rodić, Dušan Vučićević, Luka Gruzić, Stefan Novaković. Rezerve: Bogdan Raičević, Marko Andrić.