Цар Душан Силни Параћин vs Црвени Кенгур

Заостала утакмица између екипа Цар Душан Силни и Црвеног Кенгура, која је по распореду требала да се одигра у Параћину, одиграна је данас на Ади Циганлији. Клуб из Параћина већ дуже време има проблем да обезбеди стадион за првенствене окршаје, а и овај пут је премештање утакмице у Београд било повезано и са жељом играча и чланова клуба да присуствују утакмици Б Првенства Европе између Србије и Шпаније.

Црвена Звезда Београд vs Раднички Ниш

Рагби 13 клуб Црвена звезда наставио је свој овогодишњи низ без пораза, у коме се нашао и Нишки Раднички. Била је то трећа победа (две у Првенству и једна у Купу Србије) црвено-белих ове сезоне над Нишлијама ове сезоне.

Црвени Кенгур vs Раднички Нови Београд

Црвени Кенгуру друго тим Црвене звезде, данас је претрпео убедљив пораз од Радничког са Новог Београда резултатом 48-0.

Црвена звезда убедљивом победом од 94-10 над Радничким из Ниша, се пласирала у финале Купа Србије. Звезда је била боља од првог до последњег минута и жестоким темпом просто млела Нишлије. Ово је црвено-белима девета победа од почетка сезоне, и Звезда досад није осетили горчину пораза. У финалу Купа Србије Звезда ће се састати са Партизаном, који брани прошле године освојени трофеј.

Црвени Кенгур vs Дорћол Београд

Црвена Звезда Београд vs Rhodes Knights RLC

Надахнутом игром пре свега у првом полувремену, у другој утакмици Е групе Балканске Супер Лиге, црвено бели су на Ади Циганлији савладали Грчког шампиона са 78-16. Рагбисти Црвене звезде су овом победом остварили пласман у плеј оф Балканске Супер Лиге и то највероватније са прве позиције.

Црвена Звезда Београд vs Дорћол Београд

Најстарији рагби 13 дерби између Црвене звезде и Дорћола одигран је овог викенда на Ади Циганлији.

Црвени Кенгур vs Vitez FIS

На старту Б лиге Црвени Кенгур је на Ади Циганлији савладао ФИС Витез са 40-20. Био је то сусрет две екипе које су се такмичењу придружиле након првог круга, што је новина од ове године.

Црвена Звезда Београд vs Партизан Београд

Црвена звезда је успела да по други пут ове сезоне тријумфује у вечитом дербију. Црвено бели су до победе и два важна бода у Првој лиги Србије дошли после пуно проблема. Партизан је иако уморан од путовања у Москву и изузетно тешке утакмице са ЦСКА, пружио одличан отпор шампиону. Водили су црно-бели пуних 70 минута (од 10 до 78 минута), да би их вечити ривал престигао на самом крају.

Раднички Ниш vs Дорћол Београд

Утакмица између два имењана Радничког из Београда и Радничког из Ниша одлучила је ко ће наредне сезоне играти у А групи Прве лиге Србије.

Финале плеј офа по први пут  протекло је без Дорћола. Такође, у финалној борби за титулу Првака Србије, по први пут  су се састали вечити ривали Црвена звезда и Партизан. Више успеха имали су црвено – бели који су савладали вечитог ривала са 44-22, и тако по други пут у својој историји дошли до титуле Првака Србије.

Звезда је до титуле дошла много лакше него што се очекивало. Повели су црвено-бели одмах на почетку са 10-0, али се Партизан захваљујући Бранку Чарапићу и Владимиру Милутиновићу средином првог дела вратио у игру и изједначио резултат на 10-10.  Ипак Црвена звезда на одмор одлази са значајном предношћу јер су до краја првог полувремена есеје постигли Владислав Дедић и Милош Ћалић.  У другом делу слична слика. Партизан се свим силама трудио да стигне заостатак, али нису црно-бели могли више од часног пораза.

Полуфинале Балканске Супер Лиге између Црвене звезде и Радничког из Ниша донело је врло занимљиву и квалитетну утакмицу, у којој су на крају тријумфовали Београдски црвено-бели. Раднички је пружио одличан отпор, али Нишлије ове сезоне нису успели да тријумфују у Београду.

Црвена Звезда Београд vs Kadikoy Bulls Rugby League Club

Red Star vs Kadikoy Bulls, the last match of B group Balkan Super League, is decide who will play in play off. Before the mach,  champion of Turkey is in a mach more unfavorable position, because they needs a win with 56 points difference. Only in that case Bulls can in play off. It turned out to be inadequate in the field. Red Star won with 46-14, half time 34-0.

Црвена Звезда Београд vs Раднички Београд

Заостала утакмица 1 кола Супер Лиге Србије, Црвена звезда – Раднички Београд одиграна је данас на Ади Цигалији, по киши која је упорно падала током целог меча. Победа је као што се и очекивало припала Црвеној звезди, али су сусрет обележила потпуно два различита полувремена. У првом водила се огромна неизвесна борба. Раднички је био апсолутно равноправан ривал, иако су гости наступили без неколико стандардних првотимаца. Све до 15 минута на сусрету Црвена звезда – Раднички Београд није било поена, а онда је лопту у есеј простор гостију положио Рајко Трифуновић. Десет минута касније, млади Аустралијанац у дресу Црвене звезде, Фини Броди постигао је други есеј за црвено-беле. Војислав Дедић је овај пут успешно претворио додатни шут на гол, па је Звезда повела са 10-0. У 31 минуту гости су преко Марка Јаковћевића смањили предност домаћих на 10-4. Капитен Звезде Војислав Дедић у 35 минуту најпре је постигао трећи есеј за свој тим, а затим и претворио додатни шут на гол и повисио предност на 16-4. У 38 минуту Марко Јаковљевић је постигао други есеј за госте, а Михајло Томић гол, па су гости полувреме дочекали са више него активним резултатом 16-10 за домаће.

У другом полувремену повратник из Француске, Владица Николић постигао је два есеја. Најпре у 47 минуту, а затим и у 54. Ови поени практично су решили питање победника, али су гости и даље наставили да се бране, мада је било видљиво да им све више понестаје снаге. До краја утакмице примили су још четири есеја, које су постигли Ненад Жујић у 60 минуту, Марк Пулен у 65 и Илија Крстић у 68. Последњи есеј на утакмии дао је Фини Броди у 80 минуту.