Zemun – Heroj Polet 26-48

U odloženoj utakmici trećeg kola Heroj Polet je na pomoćnom stadionu FK Zemuna savladao plavo zelene sa 26-48 (16-18). Prvobitno, utakmica je trebala da se odigrali u subotu, ali je zbog Uskršnjih praznika pomerena u utorak u večernji termin od 20.15 sati. Ispostavilo se da je to bila dobra odluka, jer su obe ekipe pružile vrlo dobru igru u kojoj je oko 100 gledala na stadionu i nekoliko stotina koji su pratili direktan prenos preko fejsbuk stranice federacije, uživalo.

Zemun je utakmicu otvorio silovito. Domaći su već u 3 minutu esejem najstarijeg igrača Srpske Ragbi Lige 46 Marka Roberta Pulena došli u vodstvo od 6-0. Još jedan veteran Ivan Đorđević u 11 minutu udvostručio je prednost domaćih, ali tada kao da su se igrači Heroj Poleta prenuli iz sna i do kraja poluvremena uspeli su da preokrenu rezultat i na odmor odu sa prednošću od 18-16. U drugom poluvremenu domaćima kao da je ponestalo snage, što su gosti iskoristili i na kraju došli do sigurne pobede od 48-26 i dva važna boda.

Zemun – Heroj Polet 26-48 (16-18)

Stadion: Gradski stadion Zemun, teren sa veštačkom travom. Gledalaca: 100. Sudija: Petar Milanović.

Poeni za Zemun: 5 eseja – Mark Robert Pulen 3 min, Ivan Đorđević 11 min, Nikola Mladenović 22 min, Dragan Kranjčec 49 min i Balša Žarković 62 min. Golovi: Aleksandar Štefulj 1/2, Balša Žarković 2/3.

Poeni za Heroj Polet: 8 eseja – Đorđe Krnjeta 18, 25, 30 i 71 min, Enis Bibić 43 min, Strahinja Stojiljković 46 min, Andrej Marinković 53 min, Darko Samardžić 75 min. Golovi: Strahinja Stojiljković 8/8.

Zemun: Valentino Milovanović, Aleksandar Štefulj, Luka Brašanac, Danilo Kosanović, Mihajlo Marković, Mark Robert Pulen, Luka Trifunović, Marko Šatev, Nikola Mladenović, Ivan Đorđević, Balša Žarković, Nenad Žujić, Slobodan Manak. Rezerve: Dragan Kranjčec, Igor Veselinov, Nikola Milosavljević, Samij Bajrami.

Heroj Polet: Dušan Ćirković, Strahinja Stojiljković, Velibor Karanović, Enis Bibić, Lazar Stamenković, Vuk Savanović, Goran Šipka, Jasmin Bibić, Lazar Tarlanović, Anastas Nešić, Nikola Stojković, Đorđe Krnjeta, Andrej Marinković. Rezerve: Darko Samardžić, Filip Nešić, Lazar Bustić, Filip Samardžić.