Звезда у мрежи „Паукова“

DSC_0010Рагбисти Дорћола по 12 пут освојили су титулу шампиона Србије, победивши данас у финалној утакмици Прве лиге Првенства Србије, љутог ривала Црвену звезду са 32-8 (14-4). Шампионат Србије у рагбију 13 идра се од 2002 године, а свих 12 титуле за редом освојили су „Паукови“ са Дорћола.

Пре ове финалне утакмице рагбисти Црвене звезде и Дорћола састали су се већ три пута ове сезоне (два пута у првенству и једном у купу). Иако су утакмице биле крајње неизвесне, победа је увек припадала играчима Дорћола. Црвено-бели су у последњи окршај ушли са надом да могу да нанесу тек 2 пораз у историји вишеструком шампиону, али су претрпели нај убедљивији овосезонски пораз.

Већ од самог старта играчи Дорћола су кренули много мотивисаније и одлучније него гости. Након почетног одмеравања снага, које се углавном одвијало на средини терена, одбрану гостију је пробио репрезентативац Стеван Стојановић и довео домаће у водство од 4-0. Стефан Недељковић је био прецизан у шуту на гол и повисио водство на 6-0.

Тек после водства домаћих буде се и црвено-бели. Након једне добре акције у којој су  развукли  одбрану Дорћола од једне до друге аут линије, а затим створили вишак на крилу, који је реализовао Петар Милановић и смањио водство на 6-4. Тај резултат је остао и након шута Војислава Дедића.

Уместо да наставе са нападима, црвено-бели поново стају, а иницијатива поново прелази на страну Дорћола. У 24 минуту искусни Далибор Вукановић просто је разнео одбрану Звезде и довео Дорћол у водство од 10-4. Недељковић је био непрецизан у шуту па је резутат остао непромењен.

Далибор Вукановић постиже други есеј за Дорћол

Трећи есеј Дорћол је постигао у 37 минуту. Након једне прилично јалове серије напада домаћих, Стефан Недељковић је шутнуо високу лопту скоро са центра на крило у последњем нападу. Одбрана гостују је скоро незаинтересовано посматрала како Иван Митић прво хвата а затим и постиже трећи есеј за Дорћол. Заслужена радост домаћих играча и разочарење и неверица на лицима играча у црвено-белим дресовима 14-4 за „Паукове“.

У другом полувремену црвено-бели крећу много агресивније ка противничкој есеј линији. Ћалић, Војислав Дедић и Никола Васић истичу се продорима, али не успевају да промене резултат и поред

Не може све сам - Војислав Дедић
Не може све сам – Војислав Дедић

неколико изгледних прилика. У 53 минуту аријер „Паукова“ Радован Тајсић користи грешку гостију и након соло продова од преко 70 метара, бива заустављен на 20 метара од есеја Црвене звезде. У неколико брзих напада после тога лопта долази до Марка Ћука који постиже есеј уз саму корнер линују.  Судија Милош Милинковић показује жути картон Николи Васићу због високог обарања, тако да је поред водства од 20-4, Дорћол добио и предност играча више у наредних 10 минута.

Вишеструки шампион је зналачки искористио ову предност и преко Недељковића у 58 минуту повисио водство на 26-4. Иако је до краја остало још доста, чинило се да је утакмица била решена. Ипак, тако није мислио Милош Зоговић који је направио одличан продор  по крилу од око 50 метара у 64 минуту и смањио резултат на 26-8.

Радост Зоговића била је кратког века

Ипак, само после неколико минута Стеван Стевановић постигао је свој други есеј на утакмици и тиме практично решио питање победника утакмице.

Млади Стефан Вукановић одлично се снашао на крилу у свом првом великом финалу

ДОРЋОЛ – ЦРВЕНА ЗВЕЗДА  32-8 (14-4)

Београд, 16.11.2013, Стадион ФК Дорћола, гледалаца 300, Судија: Милош Милинковић, помоћници: Урош Црнчевић, Харис Дајч, делегат: Душан Ристић. жути картон: Никола Васић (Црвена звезда) 54 мин, опасна игра (високо обарање), црвени картон:  Милош Ћалић (Црвена звезда) 75 мин, вербално вређање судије.

Поени за Дорћол: 6 есеја: Стевановић (7 и 67 мин), Далибор Вукановић 24 мин, Митић 37 мин, Ћук 54 мин, Недељковић 58 мин. голови: Недељковић 4/7.

Поени за Црвену звезду: 2 есеја: Милановић 12 мин  и Зоговић 64 мин. Голови: 0,  Војислав Дедић 0/2.

ДОРЋОЛ: Радован Тајсић, Никола Вергаш, Марко Ћук, Иван Митић, Стефан Вукановић, Димитрис Дајч, Далибор Вукановић, Дејан Лукенић, Никола Влаховић, Вук Кнежевић, Стеван Стевановић, Стефан Недељковић, Мирко Божовић Резерве: Марко Маринковић, Иван Тулић, Радослав Новаковић, Урош Радуловић.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Милош Зоговић, Небојша Живановић, Милош Ћалић, Драган Васиљевић, Петар Милановић, Војислав Девић, Марк Пулен, Никола Васић, Владислав Дедић, Ивица Ђорђевић, Слободан Манак, Владица Николић, Иван Ђорђевић. Резерве: Никола Ђурић, Стефан Рајић, Миодраг Томић, Стефан Јовановић.