Južna Regija – Radnički Niš 32-20

U četvrtfinalnoj utakmici pete sezone Balkanske Super Lige, crnogorski predstavnik Južna Regija načinila je još jedno veliko iznenađenje, i nakon Radničkog iz Beograda, savladala njegovog imenjaka iz Niša. Gosti su na utakmicu u Tivat došli znatno oslabljeni, ali i pored toga krenuli su silovito i već na početku utakmice došli do prednosti od 14-0. U nastavku domaća ekipa se konsolidovala i počela da preuzima inicijativu. Ipak Nišlije su prvi deo utakmice rešile u svoju korist sa 14-12. U nastavku su domaći dodali gas i na kraju zasluženo došli do trijumfa od 32-20.

Ovom pobedom Južna Regija se na najbolji način revanširala gostima za poraz u Prvenstvu Srbije, gde je Crnogorski predstavnik nastupio kao gost, u želji da se što bolje pripremi za utakmice u Balkanskoj Super Ligi. Ekipa koja je sastavljena od igrača iz Bara i Tivta, napravila je već veliko iznenađenje plasmanom u četvrtfinale, a nakon pobede nad Radničkim iz Niša u polufinalu ih očekuje Partizan, aktuelni šampion Balkanske Super Lige.

Južna Regija – Radnički Niš 32-20 (12-14)

Balkanska Super Liga – četvrt finale. Stadion: FK Arsenal Tivat. Gledalaca: 50. Sudija: Jovan Vujošević (Beograd).

Poeni za Južnu Regiju: 6 eseja – Golovi: 4/6

Poeni za Radnički Niš: 4 seja – Golovi 2/4